NewsWOLSZTYN

Policjant i pracownica OPS-u pomogli. Zrobili świąteczne zakupy 66-latkowi2 min na czytanie

News - Policjant i pracownica OPS-u pomogli. Zrobili świąteczne zakupy 66-latkowi - myregion
????????????????????????????????????

W minionym tygodniu jedna z mieszkanek ul. Bohaterów Bielnika w Wolsztynie skontaktowała się z dzielnicowym sierż. sztab. Marcinem Mazurem. Kobieta poinformowała, że od kilku dni nie widziała sąsiada, który mieszka sam i ma trudności z poruszaniem się. Sąsiadka obawiała się, że mężczyźnie stało się coś złego.

Dzielnicowy bezpośrednio po zakończonej rozmowie telefonicznej postanowił sprawdzić, co dzieje się z mężczyzną. Na miejscu zastał zamknięte drzwi domu, a pukanie do nich nie przynosiło rezultatu. Po chwili, przez okno jednego z pomieszczeń dzielnicowy dostrzegł sylwetkę mężczyzny. Zaczął pukać do okna. Na ten odgłos domownik podszedł do wejścia i otworzył drzwi.

Okazało się, że 66-letni mężczyzna jest cały i zdrowy i jak sam powiedział na nie potrzebuje pomocy. Podczas rozmowy z dzielnicowym zdradził jednak, że byłby szczęśliwy, gdyby mógł liczyć na pomoc w zapewnieniu artykułów spożywczych na zbliżające się święta. Dzielnicowy obiecał pomoc i skontaktował się w tej sprawie z pracownikiem wolsztyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzatą Weiss.

Wsparcie instytucjonalne okazało się w tej konkretnej sytuacji trudne do zrealizowania. Jednak mimo tego decyzja o udzieleniu pomocy mężczyźnie zapadła niemal natychmiast. Przedstawicielka OPS i policjant postanowili sami, wspólnie zakupić produkty potrzebne do przyrządzenia kolacji wigilijnej i przekazać je mężczyźnie.

Zakupy w niedzielę (20.12.) trafiły do ich odbiorcy. Mężczyzna pojawił się w drzwiach domu i pomimo tego, że dotarł tam niemałym wysiłkiem, podpierając się balkonikiem odebrał przygotowaną dla niego paczkę z nieskrywanym wzruszeniem i radością. – Dzięki dwójce osób o wielkim sercu, święta samotnego wolsztynianina z pewnością będą łatwiejsze do przygotowania i z pewnością weselsze – mówi asp. sztab Wojciech Adamczyk, oficer prasowy wolsztyńskiej policji.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News