NewsREGION

Policjanci znakują rowery. Akcja trwa, na jutro zaplanowaną ją w Wolsztynie2 min na czytanie

News - Policjanci znakują rowery. Akcja trwa, na jutro zaplanowaną ją w Wolsztynie - myregion

WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower, to nazwa nowej aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. W Wolsztynie można znakować rowery już w najbliższy wtorek 13 lipca. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. O kolejnych terminach będzie informować komenda za pośrednictwem strony internetowej. 

Akcje znakowania organizują już komendy w Nowym Tomyślu i Grodzisku. Znakowanie roweru polega na naniesieniu na ramę oznaczenia składającego się z liter i cyfr. Powstaje w ten sposób dodatkowy numer na ramie roweru wygrawerowany specjalną mikroudarową technologią, która jest praktycznie nie do usunięcia, nawet po powierzchniowym zatarciu śladów. Właściciel roweru dostaje na swój numer telefonu informację o jego rejestracjii wtedy w ciągu 14 dni powinien zalogować się na stronie wiberoo.pl celem aktywowania swojego konta. Loginem do konta jest podany numer telefonu lub adres email, na który jest wysyłane hasło. Na wspomnianej stronie zgłasza się też fakt kradzieży lub sprzedaży roweru. Kradzież należy też zgłosić na policję.

Znakowanie rowerów w Grodzisku odbywa się w każdy trzeci piątek miesiąca w godz. 12-14 na placu Komendy Powiatowej Policji – wejście od ul. 27 Stycznia. Znakowanie w Rakoniewicach odbywa się w każdy drugi piątek miesiąca w godz. 16-18 na placu Komisariatu Policji w Rakoniewicach – wejście od ul. Grodziskiej 16. Policjanci z Nowego Tomyśla znakowanie rowerów będą przeprowadzać we wtorek 13 lipca w Kuślinie w godz. 10-13 przy Gminnym Ośrodku Kultury. W Komendzie Policji w Nowym Tomyślu będzie jeszcze znakowanie w sierpniu.

Najbliższe znakowanie rowerów w KPP Wolsztynie przy ul. Dworcowej 1 odbędzie się we wtorek, (13.07) w godz. 10-13, tutaj niezbędna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr 47 77 28 238.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News