NewsWOLSZTYN

Policjanci zaskoczeni długością strefy. Będą musieli płacić za parkingi2 min na czytanie

News - Policjanci zaskoczeni długością strefy. Będą musieli płacić za parkingi - myregion

Od października w życie wejdzie nowa, poszerzona strefa płatnego parkowania. Darmowego postoju nie będzie już na Słodowej i Dworcowej i to nie tylko na odcinku do wiaduktu, ale wzdłuż całej ulicy i dalej w kierunku ul. 5 Stycznia – wraz z łukiem przy komendzie, gdzie zaplanowana jest żółta strefa parkingowa.

Od wczoraj na temat płatnych parkingów okolicy komendy rozmawiają Policjanci. – Jedna z pracownic zadzwoniła do biura SPP z pytaniem, jakie są możliwości wykupienia abonamentów. Okazało się, że jedynym rozwiązaniem dla zdecydowanej większości funkcjonariuszy jest abonament na parkingu przy ul. Wodnej. Gdzie Wodna, a gdzie komenda? – pyta Piotr Horowski, szef drogówki. – Poza tym, jeśli jest to jedyna rada dla wszystkich parkujących dzisiaj przy ul. Dworcowej i Słodowej to obawiam się, że zabraknie tam miejsca – dodaje.

Dotychczas część policjantów parkowała za komendą, gdzie miejsce jest ograniczone, a pozostali głównie przy Dworcowej. – Teraz nawet zatoczki po dawnych przystankach autobusowych będą objęte strefą zieloną i de facto pozostaną tylko miejsca na bocznicy kolejowej, gdzie ma ich być 35, ale formalnie parkingu jeszcze nie ma – dodaje i przyznaje, że dopóki sam nie zmierzył się z wizją braku niepłatnych parkingów w pobliżu miejsca pracy, nie postrzegał tak rozległej strefy płatnego parkowania, jako problemu. – Przyjmowałem argument, że to jedyny sposób by wymusić rotację postojów w obrębie centrum miasta – mówi Piotr Horowski.

Tymczasem był to temat poruszany wielokrotnie przez pracowników różnych branż, którzy od lat zmuszeni są płacić za parkingi w mieście, bo muszą przyjeżdżać do pracy samochodami – głównie ze względu na brak transportu publicznego w ogóle, albo w godzinach dopasowanych do godzin jej pracy, a jedyną ucieczką od tego jest parkowanie na peryferiach miasta.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News