GRODZISKNews

Policjanci zabezpieczali pierwszy od 12 lat mecz Ekstraklasy w Grodzisku. Jedną z gwiazd był znany w świecie piłki sędzia3 min na czytanie

GRODZISK - Policjanci zabezpieczali pierwszy od 12 lat mecz Ekstraklasy w Grodzisku. Jedną z gwiazd był znany w świecie piłki sędzia - myregion

Dokładnie 12 lat temu na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim odbył się ostatni mecz w piłkarskiej Ekstraklasie. W maju 2008 roku Groclin Grodzisk Dyskobolia zagrała z Wisłą Kraków. Wynik zakończył się bezbramkowym remisem. 

Wczoraj (23.08.) punktualnie o godzinie 13 Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim podkomisarz Artur Ratajczak rozpoczął odprawę przedmeczową skierowaną bezpośrednio do policjantów wyznaczonych do służby w ramach zabezpieczenia meczu piłkarskiego pomiędzy Wartą Poznań, a Lechią Gdańsk.

Solidne wsparcie funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu to już tradycja. Policjanci objęli swoje posterunki, a o godz. 15 sędzia Szymon Marciniak dał znać do rozpoczęcia piłkarskiego święta przy grodziskim stadionie.

Piłka nożna od lat ma swoich stałych zwolenników w Grodzisku Wielkopolskim. Niejednokrotnie wielu grodziszczan wraca myślami i wspomina “stare dobre” czasy, kiedy to ekstraklasa gościła przez kilka lat z rzędu w tym niewielkim miasteczku położonym w zachodniej części wielkopolski.

Dziś znów w piłkarskim świecie mówi się o Grodzisku, choć już nie za sprawą lokalnej drużyny, ale drużyny z Poznania, która swoje mecze jako gospodarze spotkania rozgrywa właśnie tutaj – na stadionie dawnego “Groclinu”. I choć we wczorajszym meczu uległa Lechii Gdańsk 0 do 1, to emocji nie brakowało. 

Na uwagę zasługuje m.in. sylwetka Szymona Marciniaka – sędziego, który sędziuje setki spotkań na całym świecie, a na koncie ma m.in. rozgrywki Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. 

Wracając do Grodziska, każde tego typu wydarzenie sportowe niesie za sobą szereg działań ze strony policji, aby zapewnić bezpieczeństwo piłkarzom, kibicom, jak również obsłużyć wszystkie interwencje i wydarzenia, które nie są stricte związane bezpośrednio z meczem.

Jak mówi nam komisarz Kamil Sikorski z grodziskiej policji, wczorajsze spotkanie fanów piłki przebiegło spokojnie i do żadnych incydentów nie doszło. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK