GRODZISK

Policjanci z Grodziska uratowali 32-latka, który próbował odebrać sobie życie. Funkcjonariuszy powiadomili nastolatkowie1 min na czytanie

GRODZISK - Policjanci z Grodziska uratowali 32-latka, który próbował odebrać sobie życie. Funkcjonariuszy powiadomili nastolatkowie - myregion

Starszy sierżant Wojciech Rubczyński oraz sierżant Paulina Horowska to grodziscy Policjanci, którzy uratowali życie mężczyźnie chcącemu popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze skutecznie odcięli linę mocno wżynającą się w szyję. Mieszkaniec gminy Grodzisk Wielkopolski półprzytomny leżał twarzą do ziemi. Na szczęście przypadkowi przechodnie natknęli się na mężczyznę i natychmiast powiadomili Policję. Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła 32-latkowi ocalić życie.

Interwencja miała miejsce wieczorem, 28 kwietnia. Na komendę zadzwonił młody chłopak, który prosił o interwencję na ul. Łąkowej w Grodzisku. Spacerując z koleżankami natknęli się na leżącego mężczyznę z pętlą wisielczą na szyi. Dyżurny niezwłocznie wysłał patrol pod adres zgłoszenia. Okazało się, że półprzytomny mężczyzna ma na szyi linę. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast podbiegł do najbliższego gospodarstwa domowego po nóż. W międzyczasie Policjanci poinformowali dyżurnego o konieczności wezwania ratowników. Funkcjonariuszom udało się w bezpieczny sposób odciąć linę i przywrócić prawidłowe funkcje życiowe ratowanemu mężczyźnie.

Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził, że stan życia i zdrowia mężczyzny nie jest zagrożony. 32-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wielkopolski został przetransportowany do jednego z wielkopolskich szpitali, gdzie został objęty specjalistyczną opieką lekarską. – Nastolatkowie, którzy bardzo szybko zawiadomili służby o zaistniałej sytuacji, wykazali się prawidłową postawą, za którą serdecznie dziękujemy – podkreśla komisarz Kamil Sikorski, rzecznik grodziskiej policji. 

opr. RED

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie.

FOTO: KPP Grodzisk Wielkopolski

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK