NewsREGION

Policjanci ścigali naćpanego heroiną Ukraińca. Była blokada i kolczatka2 min na czytanie

News - Policjanci ścigali naćpanego heroiną Ukraińca. Była blokada i kolczatka - myregion

Zaczęło się od doniesień innych kierowców i komunikatu o poszukiwaniu mitshubishi carisma, którego kierowca może być według świadków nietrzeźwy i stwarza realne zagrożenie na drodze. Samochód zauważyli dwaj grodzicy Policjanci wracający po służbie do domów prywatnym samochodem i próbowali go zatrzymać. – Na ich widok kierowca mitshubishi zaczął uciekać – informuje kom. Kamil Sikorski z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Do zdarzenia doszło dziś rano, ok. godz. 6.30. O uciekającym w kierunku powiatu wolsztyńskiego nietrzeźwym kierowcy, grodziscy Policjanci zawiadomili komendę w Wolsztynie. – We wskazany rejon skierowani zostali Policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy wystawili dwa oznakowane radiowozy – mówi Kamil Sikorski. – Całe zdarzenie na bieżąco relacjonowali grodziscy Policjanci, którzy kontynuowali pościg za podejrzanym kierowcą. Wolsztyńscy Policjanci utworzyli blokadę na drodze krajowej nr 32 z użyciem kolczatki – dodaje.

– Kierowca na widok przeszkody wyraźnie zwolnił, a potem zatrzymał samochód. Po wylegitymowaniu go okazało się, że to 40-letni obywatel Ukrainy zamieszkujący w podpoznańskich Krzesinach. Badanie alkotestem nie potwierdziło jednak, by znajdował się pod wpływem alkoholu. Co innego wynik na zawartość narkotyków, który okazał się pozytywny – mówi kom. Sikorski. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Test narkotykowy wykazał, że Ukrainiec był pod wpływem heroiny. Policjanci znaleźli też przy strzykawkę z resztką narkotyku, ale i tak postawienie mu zarzutu kierowania pod wpływem substancji odurzających wymaga potwierdzenia wyników na podstawie badania krwi. Tymczasem 40-latek usłyszał zarzut posiadania, do którego się przyznał i za które grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Okazała się także, że prowadził samochód nie mając uprawnień.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News