NewsWOLSZTYN

Policjanci kontrolowali przejazdy kolejowe i skrzyżowania z powietrza1 min na czytanie

News - Policjanci kontrolowali przejazdy kolejowe i skrzyżowania z powietrza - myregion
????????????????????????????????????

Policjanci coraz częściej wykorzystują w swoich działaniach drony, które pomagają mundurowym w kontrolach ruchu drogowego z powietrza. Zarejestrowane wykroczenia przekazywane są patrolom, które zatrzymują sprawców do kontroli. Pierwsza tego typu służba na terenie powiatu wolsztyńskiego odbyła się wczoraj (13.10.).

Policjanci z Wolsztyna wspomagani byli przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i ich bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w wysokiej klasy kamerę. Z ich pomocą kontrolowano kierowców poruszających się po drodze krajowej 32 i nie tylko. Szczególną uwagę Policjanci zwracali na zagrożenia w obrębie przejazdów kolejowych i skrzyżowań. Kamera zarejestrowała kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierowców różnych typów pojazdów. Dominowało niestosowanie się do znaku „stop” na przejazdach kolejowych oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach.

Kierowcy, którzy dopuścili się wykroczeń byli zaskoczeni formą, w jakiej udokumentowane zostało ich niezgodne z prawem zachowanie za kierownicą. Policja zapowiada, że podobne działania będą odbywały się cyklicznie, szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News