WOLSZTYN

Policjanci interweniowali w kolejce do poczty w Wolsztynie2 min na czytanie

WOLSZTYN - Policjanci interweniowali w kolejce do poczty w Wolsztynie - myregion

Godziny otwarcia poczty uległy zmianie z powodu stanu pandemii. Dzisiaj placówka była czynna od godz 11 i będzie przyjmować petentów do 17. Ludzie w kolejce pojawili się znacznie wcześniej. Zastosowali się do wskazań i zachowali odpowiednie odległości. Pojawił się jednak inny problem. – W kolejce stał mężczyzna z psem, który szczekał i był hałaśliwy – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. 

Funkcjonariusze podjechali na miejsce około godz. 10.30. Ze względu na to, że w godz. od 10 do 12, zgodnie z nowymi wytycznymi, do sklepów i punktów usługowych mają chodzić jedynie osoby powyżej 65 roku życia, mężczyzna został wylegitymowany. – Nie spełniał tego kryterium i został poproszony przez policjantów o opuszczenie kolejki – mówi Adamczyk. Seniorzy mogą też robić zakupy poza wyznaczonymi godzinami. 

Warto przypomnieć, że od wczoraj obowiązują też inne ograniczenia. W sklepach może przebywać maksymalnie trzy razy więcej osób niż jest kas lub punktów płatniczych. Co ważne, wliczają się w to także nieczynne w danym momencie kasy i okienka. Dla przykładu, jeśli w sklepie jest 5 takich stanowisk, to jednocześnie do środka może wejść maksymalnie 15 osób. 

Klienci powinni obowiązkowo nosić rękawiczki. Sklepikarze muszą dezynfekować, po każdej obsłużonej osobie, wszystkie urządzenia, które dotykał jeden klient. Ciągle obowiązują także obostrzenia dotyczące galerii handlowych. W takich placówkach działalność mogą prowadzić jedynie punkty: spożywcze, drogerie, apteki, sklepy budowlane czy te z prasą i artykułami dla zwierząt oraz stacje paliw.

W kwestii żywności, należy pamiętać również o tym, że wszystkie restauracje, kawiarnie czy bary mogą świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz. Nie ma możliwości wydawania posiłków czy napoi na miejscu. Wszystkie też ograniczenia mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN