NewsNOWY TOMYŚL

Policja sprawdzi, czy zwierzęta w Pałacu w Wąsowie miały właściwą opiekę. To pokłosie interwencji wolontariuszy2 min na czytanie

News - Policja sprawdzi, czy zwierzęta w Pałacu w Wąsowie miały właściwą opiekę. To pokłosie interwencji wolontariuszy - myregion

Czy zwierzęta, które znajdują się w Pałacu w Wąsowie były zaniedbywane? Tak twierdzi Fundacja dla Zwierząt „Bahati”, która w ubiegły czwartek podjęła związaną z tym interwencje. Otrzymała zgłoszenie od turystów, którzy zwiedzając pałac i odwiedzając miejsce, gdzie przebywają zwierzęta, zauważyli, że są one w złym stanie. 

Członkowie fundacji przyjechali na miejsce w asyście policjantów. Funkcjonariusze jednak szybko odjechali, ponieważ osoba decyzyjna w pałacu wydała klucze i pozwoliła zabrać zwierzęta przez wolontariuszy. Niestety, zwierząt było tyle, iż interwencja, która miała miejsce w czwartek, nie mogła się zakończyć z uwagi na brak środków do transportu. Członkowie fundacji po resztę zwierząt przyjechali dzisiaj, ale tym razem już na teren pałacu wpuszczeni nie zostali. Powodem była decyzja zarządu Pałacu, który zdecydował, że zwierząt jednak nie odda, a te zabrane postara się odzyskać. 

Od wielu lat zwierzęta są nieodłącznym elementem obiektu w Wąsowie. Na jego terenie przebywa ptactwo, barany oraz króli miniaturki. Jak zapewniają przedstawiciele pałacu zwierzęta są w dobrym stanie. Tłumaczą, że jeśli któreś ze zwierząt było faktycznie martwe, mogło to być zbiegiem fatalnych okoliczności a mniejsze błędy były niedopatrzeniem pracowników. Jak zapewnia prezes zarządu Pałacu w Wąsowie, Robert Mruczyk, zwierzęta w ich obiekcie są zawsze dobrze traktowane. 

Cała sprawa zostanie zbadana przez nowotomyską policję. – Członkowie fundacji mają zamiar żłożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jednak my nie czekając na to, sami już sprawdzamy, czy zwierzęta przy pałacu miały właściwą opiekę – mówi nam mł. asp. Joanna Jerzewska z nowotomyskiej policji. 

MP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News