REGION

Policja podsumowuje święta. „Spokojnie, ale będą akty oskarżenia”1 min na czytanie

REGION - Policja podsumowuje święta. „Spokojnie, ale będą akty oskarżenia” - myregion

Rzecznicy dwóch komend – w Wolsztynie i Grodzisku, zgodnie podkreślają, że tegoroczne Święta Wielkanocne były spokojne. Na terenie dwóch powiatów nie odnotowano kolizji ani wypadków. – Zatrzymaliśmy jedną osobę, która prowadziła samochód w stanie po użyciu alkoholu, a także jedną osobę, która prowadziła po użyciu marihuany – informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji. Wyjaśnia, że funkcjonariusze interweniowali też w domach, gdzie dochodziło do kłótni, najczęściej po alkoholu. Tłumaczy jednak, że takich incydentów nie było dużo. 

W związku z epidemią koronawirusa wolsztyńscy mundurowi kontrolowali osoby będące w kwarantannie. W 13 przypadkach stwierdzono łamanie przepisów, jedną osobę ukarano mandatem. – Nie wszyscy stosowali się do obostrzeń i wychodzili z domów. Mężczyzna, którego ukarano, spacerował po parku, a jak wiadomo, nie wolno korzystać aktualnie z tych miejsc rekreacji – zaznacza Wojciech Adamczyk. 

Podobne interwencje były również na terenie powiatu grodziskiego. W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze dostrzegli samochód stojący na terenie jednej ze stacji paliw. Okazało się, że w środku przebywają cztery osoby. Tłumaczyły, że przyjechały na stację, żeby zjeść hot-doga. – Nerwowe zachowanie tych osób spowodowało, że funkcjonariusze postanowili je skontrolować. W trakcie czynności, u 24-letniej mieszkanki Opalenicy znaleziono 11 woreczków amfetaminy i kilkanaście tabletek ecstasy – mówi komisarz Kamil Sikorski, rzecznik grodziskich policjantów. Dodaje, że kobieta została przewieziona na komendę i stanie przed sądem. Reszta osób na miejscu została ukarana mandatami za nielegalne gromadzenie się. 

Sikorski zaznacza, że mimo kilku incydentów, święta w powiecie grodziskim przebiegły spokojnie. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION