NewsREGION

Policja na ulicach. Uczy i upomina, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze1 min na czytanie

News - Policja na ulicach. Uczy i upomina, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze - myregion

W całym kraju trwa dziś akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Jej cel to zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. A praktyce informowanie, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. 

W ramach akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowania zarówno kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów, motocyklistów), jak również na zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiejsze działania, kolejny raz, wspierane są przez firmę Screen Network S.A., która na swoich ekranach, znajdujących się na terenie kraju, emituje spot przypominający kierującym o przestrzeganiu przepisów prawa o ruchu drogowym, w tym o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia informacyjno-edukacyjne, w ramach których Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego o potrzebie znajomości i przestrzeganiu przepisów.

Jak informują nas funkcjonariusze z Nowego Tomyśla i Wolsztyna, do tej pory żadnych mandatów nie wręczono.

RED

FOTO: KPP w Nowym Tomyślu, wideo na Facebooku: Komenda Główna Policji

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News