NewsNOWY TOMYŚL

Policja: łamanie obostrzeń w Wigilię? Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia1 min na czytanie

News - Policja: łamanie obostrzeń w Wigilię? Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia - myregion

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa w jednym domu do wspólnej Wigilii mogła usiąść rodzina mieszkająca pod jednym dachem oraz pięcioro gości. Takie rozporządzenie weszło w życie 28 listopada i stało się przedmiotem wielu dyskusji. Minister zdrowia Adam Niedzielski argumentował, że restrykcje mają na celu ochronę przed trzecią falą koronawirusa. – Jeśli nie będziemy się na przełomie grudnia i stycznia zachowywać odpowiedzialnie i stosować do tych obostrzeń, które proponuje rząd, to skazujemy się na kolejną kumulację liczby zachorować – podkreślał Adam Niedzielski. 

Rzecznik komendanta głównego policji inspektor Mariusz Ciarka przed świętami zaznaczał, że funkcjonariusze liczą na samodyscyplinę ludzi i wzajemne zrozumienie. Podkreślał jednak, że policja jest zobowiązana reagować w przypadku chociażby zgłoszeń o łamaniu obostrzeń. I takie zgłoszenia podczas Wigilii były, o czym informował między innymi portal gs24.pl podając, że funkcjonariusze w Szczecinie otrzymali sygnał, że w jednym z domów limity są łamane. – Sygnał, jaki otrzymaliśmy sprawdziliśmy, nie potwierdził się – powiedział sierż. sztab. Paweł Pankau. Tymczasem jak ustalił Onet, policja w poniedziałek policja ma przedstawić szczegółowe dane dotyczące interwencji w święta. 

Wiadomo już, że nie było ich w powiecie nowotomyskim. Jak mówi nam st. sierż. Mariusz Majewski, rzecznik komendy w Nowym Tomyślu, żaden sygnał o łamaniu obostrzeń w Wigilię nie było, a dwa dni świąt minęło spokojnie. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News