NewsNOWY TOMYŚL

Policja karze za niewłaściwe parkowanie, ale planów budowy nowych miejsc parkingowych nie ma2 min na czytanie

News - Policja karze za niewłaściwe parkowanie, ale planów budowy nowych miejsc parkingowych nie ma - myregion

Zaparkować samochód na nowotomyskich osiedlach jest coraz trudniej. Kierowcy parkują więc na drogach dojazdowych do parkingów. Mimo że stoją tam znaki informujące, że parkować nie wolno. Policja statystyk dotyczących wystawionych mandatów nie prowadzi, ale rzecznik komendy w Nowym Tomyślu st. sierż. Mariusz Majewski mówi, że takich interwencji jest sporo. Wyjaśnia, że często o zastawionych drogach informują mieszkańcy. – I wtedy jedziemy to sprawdzić – mówi Majewski. Podaje, że ostatnio ukarano jednego z kierowców. Inni dostają wezwania na komendę, które ląduje za szybą źle zaparkowanego samochodu. I zdarza się, że kiedy kierowca na komendzie się stawi, sprawa kończy się pouczeniem. 

A wszystko ma związek z tym, że samochodów przybywa, a parkingów niekoniecznie. Choć na tym przy ul. Musiała na ogół nie trudno znaleźć wolne miejsce. Problem w tym, że każdy chciałby zaparkować jak najbliżej klatki schodowej. Zwraca na to uwagę Krzysztof Grzelak, wiceprezes nowotomyskiej spółdzielni. Wyjaśnia jednak, że w ostatnich latach zwiększono liczbę parkingów. – Kilka lat temu zrobiliśmy dokładną analizę, by sprawdzić, czy jest możliwość dobudowania miejsc postojowych. I dobudowaliśmy je w kilku miejscach – tłumaczy Krzysztof Grzelak. Przypomina też, że w kwietniu zakończono budowę parkingu przy ul. Zbąszyńskiej. I wyjaśnia, że obecnie spółdzielnia nie ma już możliwości budowy kolejnych miejsc. Stąd kierowcy muszą korzystać z tego, co jest. Wiceprezes tłumaczy również, że obowiązkiem spółdzielni jest reagować na parkowanie w miejscach nie wyznaczonych. – Dlatego też, jeżeli otrzymujemy takie sygnały, informujemy policję – mówi Krzysztof Grzelak. 

Na szczęście, na nowotomyskich osiedlach nie dochodziło w ostatnich latach do sytuacji, by z powodu źle zaparkowanych samochodów do pożaru czy innego zdarzenia nie mogły dojechać służby. Potwierdza to kpt. Damian Żukrowski, oficer prasowy nowotomyskich strażaków. Dodaje, że sporadycznie był problem z parkowaniem kilku aut przy szkole na os. Północ, ale nie wpłynęło to na przebieg żadnej akcji. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News