GRODZISKNews

Pojadą zobaczyć, jak wyrabia się masło. To kolejna inicjatywa w ramach Grodziskiego Roku Kobiet1 min na czytanie

GRODZISK - Pojadą zobaczyć, jak wyrabia się masło. To kolejna inicjatywa w ramach Grodziskiego Roku Kobiet - myregion

Inicjatorki Grodziskiego Roku Kobiet po kilku zorganizowanych z sukcesem wydarzeniach zapraszają na następne. W sobotę ( 28. 08) odbędzie się rajd rowerowy pn. „Kobiety na …rowery”. To kolejne wydarzenie realizowane z projektu Grodziskich Inicjatyw Lokalnych.

Trasa rajdu wyniesie w obydwie strony ok 30 km, a celem będzie Albertowsko. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Albertowsku przygotowują dla rajdowiczów niecodzienną niespodziankę. Jak zapowiada Weronika Tullin, przewodnicząca lokalnego KGW będzie to mini Festiwal Mleczny. – Nie po raz pierwszy promujemy naszą miejscowość w ten sposób- wyjaśnia przewodnicząca. Jak informuje, Albertowsko to wieś położona w klimatycznej okolicy, gdzie zwraca uwagę rozproszona zabudowa, w charakterystycznym stylu osadnictwa olęderskiego. Na licznych łąkach jeszcze gdzieniegdzie pasą się krowy i wiele osób wyrabia różne produkty z mleka.

Weronika Tullin podkreśla, że Festiwal Mleka to pomysł, który narodził się całkiem niedawno, ale z pewnością będzie kontynuowany. – Nie mogliśmy go jeszcze zrealizować z wielkim rozmachem, bo przeszkodziła nam w tym pandemia. Jednak mamy nadzieję, że taki festiwal stanie się naszą wizytówką – dodaje z uśmiechem. 

Uczestnicy rajdu poznają piękne okolice Albertowska, do którego dotrą drogami asfaltową, gruntową i leśnymi dróżkami. Ugoszczeni przez panie z KGW pojadą tą samą drogą z powrotem. Cały rajd będzie trwał ok pięć godzin. Chętne osoby na rajd mogą się zapisywać osobiście od 23 do 26 sierpnia w godz. 9-15 u Karoliny Nadobnik w Kobylnikach (nr 42 b). Odpłatność za rajd wynosi 5 zł. Zbiórka uczestników na Starym Rynku 28 sierpnia o godz. 9:15. 

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK