NewsNOWY TOMYŚL

Pogorzelcy z Nowego Tomyśla dostaną mieszkania. Najpóźniej za dwa tygodnie1 min na czytanie

News - Pogorzelcy z Nowego Tomyśla dostaną mieszkania. Najpóźniej za dwa tygodnie - myregion

Jak wyjaśnia Jerzy Kimstacz, inspektor ds. obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego z urzędu w Nowym Tomyślu, większość poszkodowanych znalazło schronienie u rodziny i bliskich. Trzy osoby na kilka dni zostały zakwaterowane w hotelu, za który zapłaci gmina Nowy Tomyśl.

– W ciągu tygodnia lub dwóch przygotujemy dla nich mieszkania z zasobu komunalnego gminy. Niestety, ktoś inny będzie musiał poczekać trochę dłużej na lokum, ale to jest nagła kryzysowa sytuacja i musimy pomóc. Nie możemy zostawić nikogo samego, zwłaszcza na mrozie – mówi Kimstacz.

Lokatorzy nie tylko stracili dach nad głową, ale też prawie wszystkie rzeczy, które uległy zniszczeniu w wyniku pożaru oraz działań gaśniczych. – Kiedy tylko będzie to możliwe, lokatorzy będą mogli wejść do mieszkań i w asyście policji zabrać swoje rzeczy – wyjaśnia Jerzy Kimstacz. Gmina z pomocą organizacji pozarządowych planuje też zapewnić pogorzelcom podstawowe wyposażenie. – Przez lata w podobnych sytuacjach mogliśmy liczyć na pomoc mieszkańców Nowego Tomyśla. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi Kimstacz.

Pożar w Kamienicy przy ulicy Mickiewicza w Nowym Tomyślu wybuchł wczoraj (15.02.) rano. Ogień objął trzy kondygnacje. Poszkodowane zostały cztery osoby. 54-letni mężczyzna ratował się przed pożarem wyskakując z okna. Niestety, obrażenia jakie odniósł, głównie poparzenia dróg oddechowych, spowodowały, że lekarzom nie udało się go uratować. Trzy inne poszkodowane osoby wyszły już ze szpitala. Strażacy uratowali też trzy psy, jeden zginął w płomieniach. Czworonogi znalazły schronienie w nowotomyskim zoo.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News