NewsNOWY TOMYŚL

Poetycko-muzyczna Cytrynówka, czyli kolejna odsłona klimatycznych wieczorów w bibliotece3 min na czytanie

News - Poetycko-muzyczna Cytrynówka, czyli kolejna odsłona klimatycznych wieczorów w bibliotece - myregion

Na przepiękny, poetycko-muzyczny wieczór z cyklu: Czwartkowych wieczorów literacko-muzycznych zaprosiła 18 listopada Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu. W błogie jesienne klimaty zabrali nowotomyskich admiratorów poezji śpiewanej: Magdalena Turowska – spiritus movens wielu muzycznych uczt, Piotr Woźniak z głosem o lirycznej słodyczy z odrobiną goryczy oraz Wojciech Winiarski, znany z solidnego, gitarowego wzmocnienia. 

Przy kawiarnianych stolikach, aromatycznej kawie i słodkim co nieco, publiczność chętnie przyłączała się do wspólnego śpiewania zarówno bardziej, jak i mniej znanych piosenek. 

Magdalena Turowska o pseudonimie Cytryna jest wokalistką, muzykiem, menadżerem kultury. Wspaniale realizuje się w interpretacjach poezji śpiewanej.

Piotr Woźniak natomiast to artysta liryczny, wrażliwy i skupiony, interpretator swoich, ale także „pożyczonych na zawsze” słów i melodii. W 2010 roku ukazał się jego pierwszy i dawno oczekiwany album „Dom na dachu”, na którym znalazło się dwanaście nastrojowych, czasem onirycznych kompozycji. I w końcu Wojciech Winiarski, gitarzysta, kompozytor, aranżer, inicjator wielu wartościowych przedsięwzięć muzycznych, wieloletni przyjaciel biblioteki. Przez lata grał w zespole Hanny Banaszak. Wraz ze swoją żoną Anią i grupą przyjaciół stworzyli zespół „Good Staff”, z którym miał przyjemność występować na scenie nowotomyskiej biblioteki. 

Taka właśnie nietuzinkowa trójka artystycznych osobliwości totalnie zanurzyła w poezji nowotomyślan, którym z pewnością długo jeszcze po koncercie brzmiały w sercach słowa jednej z zaprezentowanych piosenek: „Oprzyj się o mnie, to nie przemokniesz od paru kropli łez. Oprzyj się o mnie, już dobrze. Nie zawsze słodko jest”. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News