NewsNOWY TOMYŚL

Podwyżki dla radnych i burmistrza. Znamy stawki, nad którymi pochylą się w Nowym Tomyślu2 min na czytanie

News - Podwyżki dla radnych i burmistrza. Znamy stawki, nad którymi pochylą się w Nowym Tomyślu - myregion

Na sesji w środę (22.12.) radni gminy Nowy Tomyśl będą głosować nad podwyżkami diet i wynagrodzenia burmistrza Włodzimierza Hibnera. Z wyliczeń przesłanych nam przez Urząd Miejski w Nowym Tomyślu wynika, że diety mają wzrosnąć średnio o 60 procent. W skali miesiąca ich wypłata to koszt rzędu 40 tys. zł. 

Kto i ile dostanie? Jak wynika z poniższego zestawienia, najwięcej otrzyma przewodniczący rady, na którego konto będzie wpływać 3 tys. 220,96. Na drugim miejscu jest wiceprzewodniczący z kwotą 2 tys. 362 zł. Dalej są tzw. szeregowi radni, z których część pełni funkcję przewodniczących komisji, od czego również zależna jest kwota otrzymywanej diety. Z wykazu wynika, że najwyższe diety mają otrzymywać m.in. Łukasz Chalasz (1 tys. 932,57 zł), Bogusław Nawrot (tyle samo) oraz Adam Polański (również tyle samo). Na drugim biegunie są m.in. Tomasz Antuszewski (1 tys. 717, 84 zł), Tomasz Wlekły czy Krystyna Wilkoszarska (takie same kwoty). Co istotne, wymienione wartości są zależne od tego, czy radni podejmą w środę uchwałę o przygotowanej treści. 

Odrębną kwestią jest wynagrodzenie burmistrza Włodzimierza Hibnera, nad którym pochylą się radni. W uchwale określono już, ile mogłoby wynosić, a mowa o kwocie 20 tys. 130 zł brutto. Składa się na nią wynagrodzenie zasadnicze (10 tys. 430 zł), dodatek funkcyjny (3 tys. 450 zł), dodatek specjalny (30 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 4 tys. 164 zł) i dodatek za wieloletnią pracę (20 proc. wynagrodzenia zasadniczego). 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News