NewsNOWY TOMYŚL

Podwyżki diet w Kuślinie. Radni wyjaśniają, dlaczego byli za tym, by je uchwalić2 min na czytanie

News - Podwyżki diet w Kuślinie. Radni wyjaśniają, dlaczego byli za tym, by je uchwalić - myregion

Radny Paweł Kubiak i radna Natalia Leśniak głosowali za podwyżkami diet radnych w Kuślinie. Dziś bronią swojego zdania i podkreślają, że podjęcie dwóch uchwał – jednej dotyczącej diet dla radnych, drugiej dotyczącej diety dla przewodniczącego, było zasadne. 

W ocenie Pawła Kubiaka diety radnych wymagały uregulowania, bo nie zajmowano się tym od kilku kadencji. Radny zaznacza, że każdy moment na takie uchwały będzie niewłaściwy i odbija tym samym piłeczkę wobec tych, którzy podwyżki krytykują. Paweł Kubiak zwraca uwagę, że kiedy trwały dyskusje o wynagrodzeniu wójta, również padały mocne słowa i nie dziwi się, że i teraz ma to miejsce. Radny podkreśla jednak, że uregulowania wymagają nie tylko diety radnych, ale i diety sołtysów. Bo to oni, jak mówi Kubiak, reprezentują mieszkańców w wielu sprawach i z zaangażowaniem działają dla swoich społeczności. 

Natalia Leśniak komentując podwyżki diet wyjaśnia z kolei, że przy 32-milionowym budżecie gminy 180 zł podwyżki nie jest dużą kwotą. Radna zaznacza, że temat był omawiany już w grudniu, a podwyżki zapisano w budżecie. Natalia Leśniak zwraca uwagę, że owszem, są radni, którzy nie przygotowują się do sesji czy komisji, co gołym okiem widać, ale są też ci, którzy się przygotowują. – A to wymaga czasu. Komisje czy sesje w Kuślinie trwają czasem nawet sześć godzin, omawiane są istotne sprawy, a to często wymaga konsultacji prawnych, po które sięga część radnych przed spotkaniem w w/w gremiach – mówi Natalia Leśniak. – Dlatego jestem zdania, że kwestię wysokości diet należało uregulować, bo praca na rzecz samorządu wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, jeżeli chce się ją wykonywać porządnie – podkreśla radna z Kuślina. Należy też zaznaczyć, że dieta nie jest wynagrodzeniem i nie służy celom zarobkowym. 

– Uważam, że w naszej gminie jest wiele istotniejszych spraw, które wymagają uwagi wójta i mediów, np. służba zdrowia czy ciągłe podwyżki cen śmieci i na tym powinniśmy się skupić działając dla dobra mieszkańców – puentuje Natalia Leśniak. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News