GRODZISKNews

Podrobiona odzież wielu marek na targowisku. Policja zatrzymała trzy osoby1 min na czytanie

GRODZISK - Podrobiona odzież wielu marek na targowisku. Policja zatrzymała trzy osoby - myregion

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą z grodziskiej jednostki policji zabezpieczyli na lokalnym targowisku ponad 2 tys. sztuk podrobionej odzieży oznaczonej zastrzeżonymi znakami towarowymi. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali łącznie 3 osoby. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta, obywatele Bułgarii, którzy od kilku lat mieszkają w Polsce. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak wyjaśnia kom. Kamil Sikorski, 16 listopada br. funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą grodziskiej komendy, prowadząc obserwację typowanych stoisk na lokalnym targowisku, zainteresowali się odzieżą oferowaną do sprzedaży przez dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Podejrzenia, że sprzedawany towar ma podrobione znaki towarowe okazały się słuszne. Policjanci zatrzymali do sprawy 3 osoby i zabezpieczyli w całości wystawiony przez nich towar do sprzedaży. W przeprowadzonej akcji brali również udział biegli, specjaliści pokrzywdzonych marek, które jako podróbki trafiały do nieświadomych klientów. 

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2 tys. sztuk towaru w postaci czapek, bluz, swetrów, spodni dresowych, czy nawet bielizny oznaczonej podrobionymi znakami światowych marek. Sprawcy usłyszeli stosowne zarzuty dotyczące usiłowania wprowadzenia do obrotu podrobionej odzieży.

– Zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami, oznaczonymi takimi znakami czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesiecy do lat 5 – tłumaczy Kamil Sikorski.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK