NewsWOLSZTYN

Podpalenie? Straż leśna złożyła zawiadomienie w sprawie pożaru w okolicach Kaszczoru1 min na czytanie

News - Podpalenie? Straż leśna złożyła zawiadomienie w sprawie pożaru w okolicach Kaszczoru - myregion

Po raz pierwszy ogień wybuchł we wtorek (8.06.) w lesie w okolicy Kaszczoru (gm. Przemęt) w kierunku na Śmieszkowo (gm. Sława). Pożar gasiło 45 strażaków z 10 jednostek straży pożarnej z powiatu wolsztyńskiego i powiatu wschowskiego. Akcja trwała pięć i pół godziny, spłonęło 35 arów młodnika. Strażacy jako przypuszczalną przyczynę wybuchu pożaru podają zaprószenie ognia. To jednak nie koniec. Następnego dnia (9.06.), tuż obok, wybuchł kolejny pożar. Tym razem do akcji wyjechało 6 zastępów strażaków z powiatu wolsztyńskiego. Ogień strawił ok. 4 arów lasu. – Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z podpaleniem – mówi asp. Waldemar Wielgosz z wolsztyńskiej straży pożarnej.

Na miejscu obu zdarzeń pracowała straż leśna i policja. – Po pierwszym pożarze teren został oborany. Był też regularnie patrolowany przez straż leśną, aby szybko reagować, gdyby okazało się, że ogień znów tli się w miejscu pożaru – mówi Zbigniew Mikołajczak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Kościan. Zaznacza, że dzień po pierwszym pożarze ogień wybuchł w lesie, którego ogień wcześniej nie dosięgnął. Dzięki szybkiej reakcji strażników udało się go szybko ugasić.

– Sytuacja wydaje się poważna. Wysoce prawdopodobne, że do obu pożarów przyczynił się człowiek. Dlatego złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi Zbigniew Mikołajczak. Zaznacza, że w ubiegłym roku w tej samej okolicy mieli do czynienia z podobnymi zdarzeniami.

JP

Zdjęcie ilustracyjne, nie pochodzi z miejsca zdarzenia.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News