NewsNOWY TOMYŚL

Podczas koncertu charytatywnego dla Mai zagrają m.in. Michał Wiśniewski i Czadoman2 min na czytanie

News - Podczas koncertu charytatywnego dla Mai zagrają m.in. Michał Wiśniewski i Czadoman - myregion

Zaledwie dwa tygodnie temu rodzice 13-miesięcznej Mai usłyszeli straszną diagnozę. Ich córeczka cierpi na SMA typu 2, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynce podano już jedyny refundowany lek – Spinraze, który dostarcza białko brakujące w organizmie pacjentów z SMA. W kolejnych tygodniach mają być podawane następne dawki, a potem co miesiąc, aż do końca życia. Ale jest jeszcze inna możliwość – to terapia genowa, którą stosuje się tylko raz. Daje szanse na to, że organizm sam zacznie podawać białko. Tyle, że koszt takiej terapii to ponad… 9 mln zł. Potrzeba tysięcy dobrych serc.

W pomoc zaangażował się m.in. Filip Matychowiak, który postanowił zorganizować koncert charytatywny. Do Zbąszynia przyjadą gwiazdy. Impreza jest planowana na piątek (11.06.). Rozpocznie się o godz. 15. Na scenie wystąpi m.in. Barek Wrona, członek nieistniejącego już zespołu Just 5. Po nim śpiewać będzie Antek Smykiewicz, znany m.in. z uczestnictwa w The Voice of Poland i Must Be The Music. Następnie wystąpi „Letni”, czyli założony w 2009 roku przez Macieja Piotrowskiego i Dawida Antonkiewicza duet hiphopowy. Imprezę zakończą koncerty Czadomana (19.30.) i Michała Wiśniewskiego, lidera zespołu Ich Troje (20.15), a także zabawa taneczna późnym wieczorem. – Zapraszam na te wielkie wydarzenie – podkreśla Filip Matychowiak.

To nie wszystko. Na Facebooku trwają Licytację dla dzielnej Mai. Można tam wystawiać przedmioty i brać udział w aukcjach. Cały dochód z biletów z meczu piłki nożnej o mistrzostwo A klasy grupy 5 pomiędzy Wichrem Strzyżewo a Obrą Zbąszyń również zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki. Bilet w cenie nie mniej niż 5 zł. Piłkarze zagrają na boisku w Strzyżewie w sobotę (5.06.), początek o godz. 16. Trwa również zbiórka plastikowych nakrętek. Można je zawozić do Spółdzielni Usług Rolniczych na Osiedle Przysiółki 6 w Zbąszyniu. Rusza też akcja „Książka dla Mai”. Obecnie trwa zbiórka książek. Można je dostarczać pod adres Spacerowa 2 w Zbąszyniu i do sklepu Groszek przy ul. Poznańskiej 42 i w Babimoście do sklepu Groszek przy ul. Gagarina 20/1 oraz do Żanety Tomczak w Nowym Dworze 55D/4 lub 55D/6 (to są bloki) oraz do kwiaciarni Stokrotka przy ul. 17 Stycznia w Zbąszyniu.

JP

TUTAJ trwa zbiórka.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News