NakręconeSercePomocy

Pod szyldem akcji mamy już 13 serc. Komu i gdzie pomagamy?2 min na czytanie

NakręconeSercePomocy - Pod szyldem akcji mamy już 13 serc. Komu i gdzie pomagamy? - myregion

Odkąd prowadzimy naszą akcję, w powiatach nowotomyskim i wolsztyńskim stanęło 13 koszy w kształcie serc. Część z własnej inicjatywy ustawiały samorządy, część stawialiśmy sami, przekonując do uczestnictwa w akcji lokalne firmy. Poniżej lista koszy włączonych w akcję „Nakręcone serce pomocy” wraz z informacją, dla kogo prowadzone są zbiórki nakrętek. 

Wolsztyn

Kosze są ustawione przy ulicach Wodnej, Słowackiego i Komorowskiej. Zbieramy nakrętki dla czteroletniego Wojtka Kubaczyka, u którego stwierdzono brak lewej komory serca. 

Rakoniewice

Kosze są ustawione w Rostarzewie na rynku i w Rakoniewicach – przy ośrodku pomocy i siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowych. Zbieramy nakrętki dla siedmioletniej Lili Lewandowskiej, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. 

Nowy Tomyśl

Kosz jest ustawiony na Osiedlu Batorego, pomiędzy pomarańczową apteką a Delikatesami Centrum. Zbieramy nakrętki dla Miłosza, który cierpi na genetyczne stwardnienie guzowate. Zbiórka dla chłopca jest też prowadzona przy ośrodku kultury (zielony kosz). 

Kuślin

Kosz jest ustawiony przy urzędzie gminy. Zbieramy nakrętki dla Tymka, który urodził się z Zespołem Downa i Michaliny zmagającej się z zespołem regresji kaudalnej. 

Opalenica
Kosze ustawione są przy skrzyżowaniu ulic 5 Stycznia, Polnej i Nowej, gdzie zbierane są nakrętki dla pięcioletniego Stasia Reczka, który zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym , a także przy ul. Poznańskiej. Zebrane tam nakrętki trafią do Adrianny Kęsy – Patan, która cierpi na niedosłuch. 

Wojnowice

Kosz ustawiono w centrum miejscowości. Nakrętki zbierane są dla ośmiomiesięcznego Nikodema, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jedynym ratunkiem dla chłopca jest lek kosztujący aż 9 mln zł. 

Dakowy Mokre

Kosz stoi w centrum miejscowości, a zebrane w nim nakrętki otrzyma piętnastoletni Sebastian. Chłopiec jest niepełnosprawny od urodzenia. W wyniku wylewu krwi do mózgu ma problemy ze wzrokiem i mową. Jeździ na wózku. 

Gdzie jeszcze ustawimy kosze? 

Kolejne kosze są już zamówione. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku zostaną ustawione w Borui Nowej, Wroniawach i obok jednej z wolsztyńskich szkół. W planie mamy też ustawienie pojemników na kolejnych wsiach w powiatach wolsztyńskim i nowotomyskim. 

Podziel się informacją ...
 • 19
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  19
  Udostępnienia

Zobacz inne