NewsNOWY TOMYŚL

Pochodzi z Nowego Tomyśla i zagrał w lidze mistrzów. „To dla mnie bardzo ważne doświadczenie”3 min na czytanie

News - Pochodzi z Nowego Tomyśla i zagrał w lidze mistrzów. „To dla mnie bardzo ważne doświadczenie” - myregion

Ernest Kaciczak pochodzi z Nowego Tomyśla i od lat gra w siatkówkę, a na co dzień występuje w drugiej drużynie ZAKSY Kędzierzyn Koźle – w ZAKSIE Strzelce Opolskie. Przypadek sprawił, że został powołany do pierwszego składu, kiedy okazało się, że jeden z zawodników nabawił się kontuzji. – Dzięki temu mogłem pojechać na ligę mistrzów – mówi nam Ernest Kaciczak, który wyszedł na boisko mierząc się z drużyną ze Stambułu. – To dla mnie ważne doświadczenie – wyjaśnia tłumacząc, że ekipa z Kędzierzyna – Koźla wygrała spotkanie 3:0 i zapewniła sobie pewny awans do ćwierćfinału siatkarskiej ligi mistrzów.

News - Pochodzi z Nowego Tomyśla i zagrał w lidze mistrzów. „To dla mnie bardzo ważne doświadczenie” - myregion

Pochodzący z Nowego Tomyśla zawodnik przygodę ze sportem zaczynał w podstawówce. Wypatrzył go trener Jarosław Mleczak, który zachęcił do tego, by spróbował swoich sił w siatkówce. Ernest miał bowiem predyspozycje do tego sportu. Obecnie mierzy 205 cm wzrostu, a jego zasięg z wyskoku do ataku to 354 cm. Zawodnik osiągał sukcesy z nowotomyskim „Kangurem”, a już będąc w drugiej klasie gimnazjum miał dostał propozycję z jednego z klubów w Warszawie. Razem z rodzicami zdecydował jednak, by ukończyć gimnazjum w Nowym Tomyślu.

Szkołę średnią kończył jednak w stolicy grając w MOS Wola. Początki były trudne. – Tęskniłem za rodziną i potrzebowałem czasu, by się zaaklimatyzować. Lecz szybko się zaaklimatyzowałem i wspominam ten czas i ludzi jako najlepsze co mnie mogło w wtedy spotkać – wspomina Ernest. Wyjaśnia, że po zakończeniu nauki w liceum trafił właśnie do ZAKSY Strzelce Opolskie. Podkreśla, że obecnie nie tylko trenuje, ale i studiuje zarządzanie. Marzy o tym, by grać w kadrze narodowej. Ale podkreśla, że nie wybiega za daleko w przyszłość. – Robię swoje, choć mam nadzieję, że marzenia się spełnią – mówi z uśmiechem.

JP

Foto: Tauron 1 Liga

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News