GRODZISKNews

Po szumnych planach został smród. Co dalej z zakładem produkującym mięso na kebab?2 min na czytanie

GRODZISK - Po szumnych planach został smród. Co dalej z zakładem produkującym mięso na kebab? - myregion

Nad jedną z ulic w centrum Rakoniewic przez kilka dni roznosił się zapach zepsutego mięsa. Od ponad tygodnia siedziba firmy jest zamknięta na cztery spusty. Choć na podwórku, za bramą widać góry plastikowych skrzynek, śladów pracowników tu nie ma. Część mieszkańców zauważyła za to, że od kilku dni na ulicy nie ma korków, ruch ciężarówek przy firmie ustał.

W siedzibie dawnych zakładów mięsnych w centrum Rakoniewic cztery lata temu inwestor z zagranicy. W internecie można znaleźć informację, że jego specjalnością jest produkcja kebaba i rozbiór drobiu. Firma deklaruje, że swoje produkty sprzedaje na cały kraj, a w mediach pojawiły się informacje, że nowy inwestor zatrudni nawet 30 pracowników.

Wcześniej budynek stał pusty przez ok. 6 lat. Brak zainteresowania brał się prawdopodobnie z tego, że ciasnymi uliczkami w centrum miasta trudno tutaj dojechać samochodem ciężarowym. Inwestora z zagranicy – prawdopodobnie polsko –niemieckiej spółki – to najwyraźniej nie przerażało, bo zdecydował się rozpocząć tutaj produkcję. Co z tego wyszło?

O sprawę zapytaliśmy powiatowego lekarza weterynarii w Grodzisku Wielkopolskim Michała Sokoła. Nie chciał jednak mówić o postępowaniu wobec konkretnej firmy i zasłaniał się przepisami RODO. – Mogę jedynie uspokoić, że żadne zepsute mięso z tej firmy nie trafiło do sprzedaży i w związku z tym nie ma zagrożenia dla ludzi – mówi i prosi o przesłanie mu szczegółowych pytań. – Skonsultuję z prawnikiem ile możemy powiedzieć –wyjaśniał. Ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma miała przestać płacić rachunki za prąd. Gdy dostawca wyłączył energię mięso zaczęło się psuć i to poczuli sąsiedzi. Potem przez kilka dni, gdy je pakowano i wywożono, zapach roznosił się po okolicy. Czy zostało właściwie zutylizowane? Jeśli firma nie miała pieniędzy na prąd, czy miała na utylizację mięsa?

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK