NewsWOLSZTYN

Po Nowym Roku wzrosną stawki za odholowanie pojazdu i strzeżony parking1 min na czytanie

News - Po Nowym Roku wzrosną stawki za odholowanie pojazdu i strzeżony parking - myregion

Radni powiatowi przyjęli uchwałę w sprawie nowych stawek opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich przechowywanie na płatnym parkingu strzeżonym. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w powiecie wolsztyńskim w ciągu roku z takiej „usługi” – głównie na zlecenie policji korzysta kilkunastu kierowców, głównie przyłapanych za kółkiem na podwójnym gazie. Pojazdy trafiają się różne, ale zdecydowany prym wiodą auta osobowe.

W ciągu ostatnich dwóch lat kierowcy płacili za odholowanie – w praktyce wywiezienie na lawecie, od 100 zł za rower i motorower, przez 450 zł za samochód osobowy do 1 tys. 100 zł za tira powyżej 16 t. Po podwyżce zapłacą od ok. 20 do 25 procent więcej. Rowery i motorowery – 123 zł, motocykle 242, auta do 3,5 t – 523 zł, większe dostawczaki do 7,5 t – 653 zł, ciężarówki do 16 t. – 922 zł, a tiry powyżej 16 t. – 1 tys. 360 zł.

Wzrosną też ceny za każdą rozpoczętą dobę parkingową. Najbardziej odczują to amatorzy kielicha, jeżdżący jednośladami. Doba przechowywania roweru lub motoroweru to już nie 10, ale 23 zł, a motocykla 31 zł. Najłagodniej potraktowane zostały kieszenie kierowców osobówek. Ich dzienna opłata parkingowa została podniesiona o jedyne 4 zł i po podwyżce wynosić będzie 44 zł. Doba płatnego parkingu dla tira to według nowych stawek 148 zł. Dla porównania – za te same pieniądze ciężarówka mogłaby przez tydzień stać na parkingu przy stacji paliw.

Od początku roku Policjanci zatrzymali na drogach powiatu wolsztyńskiego ponad 100 nietrzeźwych kierowców. Mniej więcej co 10 pojazdem trzeba się było zaopiekować na czas niedyspozycji i koszt właściciela.

EI

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News