NewsWOLSZTYN

Po latach przerwy Wolsztyn znowu ma dworzec autobusowy1 min na czytanie

News - Po latach przerwy Wolsztyn znowu ma dworzec autobusowy - myregion

Od dzisiaj (17.05.) autobusy Przedsiębiorstwa Transportowego R&J zatrzymują się, aby wysadzić i zabrać pasażerów na stanowiskach przy wolsztyńskim dworcu. Do tej pory podróżni mieli do dyspozycji tylko przystanki, które ustawiono w okolicy wiaduktu, a z powodu pandemii koronawirusa rozkład jazdy autobusów był znacznie ograniczony.

Budynek dworca po remoncie otwarto dla podróżnych na początku roku, ale plac autobusowy długo nie był dostępny. W lutym burmistrz Wojciech Lis mówił, że zajezdnia zostanie udostępniona po zakończeniu procedur formalno-prawnych. Wreszcie się udało, dzisiaj pierwsze autobusy zabrały pasażerów z nowych stanowisk.

Stawka za korzystanie z dworca przez operatora oraz przewoźnika ustalona została na podstawie uchwały rady miejskiej. Wynosi 1 zł za jedno zatrzymanie środka transportu, w którym liczba miejsc łącznie z miejscem kierowcy, przekracza 20. Dla mniejszych pojazdów to 80 gr.

Warto przypomnieć, że około osiem lat temu zlikwidowano dworzec autobusowy przy skrzyżowaniu ulicy Dworcowej z Dąbrowskiego. Od tamtej pory autobusy i busy wyruszały w trasę z placu przy wiadukcie, a dla pasażerów dostępne były tylko plastikowe wiaty, w których mogli schronić się przed deszczem i wiatrem. Nowy plac wraz ze stanowiskami dla autobusów powstał przy okazji przebudowy dworca kolejowego.

Z lokalnej komunikacji autobusowej korzystają głównie uczniowie, a także dzisiaj do zajęć w trybie hybrydowym wrócili uczniowie z klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich, natomiast za dwa tygodnie (29.05.) wszyscy uczniowie rozpoczną edukację stacjonarną i zwłaszcza starszym uczniom potrzebna będzie komunikacja autobusowa, żeby dotrzeć do szkół. Z wolsztyńskiego dworca można pojechać do Jażyńca, Komorówka, Obry, Powodowa, Świętna, Godziszewa, Kaszczoru, Babimostu i Kargowej.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News