GRODZISKNews

Plenerowe granie w parku i przy wiatraku. Grodzisk zaczyna imprezowy weekend1 min na czytanie

GRODZISK - Plenerowe granie w parku i przy wiatraku. Grodzisk zaczyna imprezowy weekend - myregion

W sobotę (11.09.) plenerowe granie zagości w grodziskim parku miejskim. Gwiazdami wieczoru będzie Donguralesko i zespół Łydka Grubasa.

Polski raper, producent muzyczny i przedsiębiorca, czyli Donguralesko działa na scenie hip-hopowej od 1994 roku. Twórczość Donguralesko zaliczana jest do nurtu braggadocio. W tekstach nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, tematyki uchodźczej, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania.

W latach 2007–2009 prowadził wytwórnię muzyczną 5 Element. W 2011 roku został sklasyfikowany na siódmym miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później znalazł się na 17 miejscu analogicznej listy opublikowanej przez serwis Porcys.

Z kolei Łydka Grubasa to polski zespół muzyczny założony w 2002 roku w Olsztynie. Pierwotnie zespół ten miał być swoistym „żartem koncertowym” towarzyszącym powstałemu wcześniej zespołowi thrashmetalowemu Respite grającemu w takim samym składzie.

Muzyka grana przez zespół określana jest mianem „rocka kulinarno-publicystycznego”, będącego mieszaniną rocka, rocka alternatywnego i heavy metalu. Grupa wyróżnia się osobliwymi – często wulgarnymi – humorystycznymi i satyrycznymi tekstami. Na festiwalu Pol’And’Rock w 2019 roku zrobili furorę na dużej scenie. Ich najbardziej znane utwory to „Rapapara” i „Adelajda”.

W niedzielę (12.09.) gwiazdą wieczoru przy wiatraku będzie Kabaret z konopi w składzie Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz (od listopada 2005) i Radosław Kielch (od wiosny 2012).

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK