Artykuł informacyjnyWOLSZTYN

Plaża i wieża już gotowe. To nie jedyne atrakcje, którymi kusi turystów gmina Przemęt4 min na czytanie

Artykuł informacyjny - Plaża i wieża już gotowe. To nie jedyne atrakcje, którymi kusi turystów gmina Przemęt - myregion

Podniesienie atrakcyjności Gminy Przemęt pod kątem turystycznym to jeden z priorytetów kadencji Wójta Janusza Frąckowiaka. Stąd inwestycja, która dobiegła końca, a mowa o plaży w Osłoninie.

Pierwsze prace inwestycyjno – porządkowe na plaży w Osłoninie  wykonano już przed rokiem. Dzięki zaangażowaniu Spółdzielni Socjalnej Konwalia, teren uporządkowano i uruchomiono bezpłatne toalety. Zorganizowano także dużą imprezę pod nazwą „Sport and Disco”. Następnie przystąpiono do remontu pomostu, który dziś jest już dostępny dla turystów, a korzystanie z niego cieszy się popularnością. W tym roku utwardzono także teren, naprawiono nadbrzeża, pomalowano hangar na plaży i wykonano wybieg dla psów. Łącznie zainwestowano blisko 140 tys. zł, a kąpielisko w Osłoninie jest jednym z dwóch w gminie, obok tego przy ośrodku Krokus w Wieleniu.

Jak zaznacza wójt Janusz Frąckowiak, wykonywane będą jeszcze kolejne prace, a urząd zamierza skupić się również na ścieżkach rowerowych. – Zależy nam na wyremontowaniu części szlaków, co podniosłoby bezpieczeństwo ich użytkowników podkreśla wójt Frąckowiak. Nadmienia, że obok ścieżek rowerowych czy kąpielisk, gmina ma jeszcze inne, atrakcyjne pod kątem turystycznym miejsca. To m.in. wieża widokowa w Siekowie, której remont właśnie się zakończył, ale i zabytkowy pałac w Buczu, którego remont dobiega końca. Owe atrakcje powodują, że liczba turystów rośnie, ale przede wszystkim mieszkańcy mogą korzystać choćby z odrestaurowanej plaży.

Wójt Janusz Frąckowiak zwraca uwagę, że teren od dawna wymagał uporządkowania i cieszy się, że zostało to zrobione. Tym bardziej, że w pracach porządkowych uczestniczyli również pracownicy wspomnianej Konwalii, dzięki czemu nie było potrzeby angażowania podmiotów zewnętrznych.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne