NewsNOWY TOMYŚL

Plastic IS NOT fantastic! Wspólna akcja biblioteki i nadleśnictwa. Celem ekologia1 min na czytanie

News - Plastic IS NOT fantastic! Wspólna akcja biblioteki i nadleśnictwa. Celem ekologia - myregion

Na rozpoczęcie kalendarzowego lata, nowotomyska młodzież uczestnicząca w projekcie „Misja Apollo”,realizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu,a dotowanym z programu Równać Szanse 2020, zorganizowała wraz z Nadleśnictwem Bolewice – partnerem projektu, happening ekologiczny pn. Plastic IS NOT fantastic!

Celem akcji było zwrócenie uwagi mieszkańców Nowego Tomyśla i okolic na konieczność dbania o nasze środowisko naturalne. W upalny letni dzień, 21 czerwca, na zlokalizowanym w plenerze stanowisku, młodzież i jej partnerzy zachęcali przechodniów do proekologicznych zachowań. 

W ramach happeningu grupa projektowa Apollo uwalniała książki z bibliotecznej plenerowej Strefy Bookcrossingu. Zabierane książki trafiały wprost do ekologicznej torby, zaprojektowanej przez jedną z uczestniczek projektu – Aleksandrę.

O atrakcje dla dzieci zadbał partner projektu – Nadleśnictwo Bolewice. Każdy z najmłodszych uczestników happeningu mógł znaleźć coś dla siebie! W wydzielonej strefie zabaw, na skwerze przed biblioteką, pojawiły się interesujące plansze edukacyjne, gry, puzzle, łamigłówki i układanki o tematyce ekologicznej. 

Upalna, przedburzowa aura spowodowała, że w godzinach późnopopołudniowych, stworzona przez młodzież, czasowa Strefa Bookcrossingu przeniesiona została do budynku nowotomyskiej biblioteki. Tam na czytelników czekały upominki książkowe oraz ekotorby! 

Ponadto tego dnia, również w ramach „Misji Apollo”, młodzież udostępniła na kanale YouTube i w mediach społecznościowych promujący ekozachowania materiał filmowy, zrealizowany również w partnerstwie z Nadleśnictwem Bolewice. – Dziękujemy, że byliście tego dnia z nami! – zaznaczają bibliotekarki. 

RED

ŹRÓDŁO: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News