NewsNOWY TOMYŚL

Plaga kradzieży w drogerii. Policja ostrzega, że ma zdjęcia sprawców1 min na czytanie

News - Plaga kradzieży w drogerii. Policja ostrzega, że ma zdjęcia sprawców - myregion

Z plagą kradzieży borykają się ostatnio pracownicy drogerii koło dworca autobusowego w Nowym Tomyślu. W poniedziałek (20.12.) zgłoszono cztery takie sytuacje, które miały miejsce na przestrzeni kilku tygodni.

Każda z osób ukradła towar za kilkaset złotych, a rekordzista za ok. 470 zł. – Cały sklep jest monitorowany. Pracownicy mogą od razu nie zauważyć, że ktoś chowa towar za kurtkę, ale wcześniej czy później to dostrzegą na obrazie z kamer. Wszystkie takie sprawy są zgłaszane – mówi st. sierż. Mariusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Kilka tygodni temu policja opublikowała wizerunek kobiety, która ukradła trzy perfumy. – W zaledwie pół godziny dowiedzieliśmy się kim jest – mówi Majewski. Teraz będzie musiała ponieść konsekwencje. Wartość skradzionych produktów wynosiła ponad 500 zł, dlatego mundurowi zakwalifikowali sprawę jako przestępstwo. Kobieta nie tylko najadła się wstydu, ale grozi jej nawet do pięciu lat więzienia. Sprawą zajmie się sąd.

Za to jeśli wartość towaru nie przekracza 500 zł mamy do czynienia z wykroczeniem. Grozi za to kara ograniczenia wolności albo grzywna. Jeśli sprawca zostanie przyłapany na gorącym uczynku najczęściej towar wraca na półkę, a karą jest mandat do 500 zł.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News