WOLSZTYN

Plac zabaw do likwidacji. 20-letnie urządzenia nie nadają się do użytku1 min na czytanie

WOLSZTYN - Plac zabaw do likwidacji. 20-letnie urządzenia nie nadają się do użytku - myregion

Technik budowlany przeprowadził przegląd placu zabaw na tzw. glinkach w Obrze. Doszedł do wniosku, że jest źle. – Zagraża życiu i zdrowiu użytkowników – napisał w protokole, a rada sołecka postanowiła zamknąć miejsce zabaw. 

Sołtys Anna Piskorska podkreśla, że urządzenia mają około 20 lat i nie mają już aktualnych certyfikatów. – Wielokrotnie były naprawiane, ale zwyczajnie nadszarpnął je ząb czasu. Przykładowo płyta, z której jest zrobiona ścianka wspinaczkowa jest już całkowicie spróchniała – mówi sołtys. W przyszłym tygodniu ma odebrać w gminie protokół likwidacji i wtedy będzie można pomyśleć o demontażu urządzeń. Konik, który sołectwo kupiło w zeszłym roku zostanie przeniesiony koło boiska. – W niezłym stanie jest jeszcze domek ze zjeżdżalnią, który chcielibyśmy przekazać wspólnocie mieszkaniowej, jeśli będą zainteresowani – mówi sołtys Piskorska. Podkreśla, że niestety innego wyjścia jak demontaż urządzeń nie było. Zaznacza też, że plac zabaw jest zamknięty i wszyscy, którzy jeszcze z niego korzystają robią to na własną odpowiedzialność. 

W Obrze jest jeszcze drugi plac zabaw, koło marketu, przy wjeździe do miejscowości od strony Wolsztyna. – Jako rada sołecka napisaliśmy pismo do burmistrza z prośbą o zarezerwowanie w budżecie na przyszły rok ok. 100 tys. zł na postawienie w tym samym miejscu nowych urządzeń – mówi Piskorska. Z kolei z budżetu sołeckiego chcieliby na ten cel przekazać 25 tys. zł. – Będziemy zabiegać, żeby jak najszybciej postawić nowy plac zabaw – mówi sołtys.

JP

Foto: Sołectwo Obra

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN