NewsREGION

PKS Gorzów nie będzie już woził uczniów do szkół w gminach Wolsztyn i Rakoniewice3 min na czytanie

News - PKS Gorzów nie będzie już woził uczniów do szkół w gminach Wolsztyn i Rakoniewice - myregion
SONY DSC

W gminie Wolsztyn oferty złożyło czterech przewoźników, którzy chcieli dowozić dzieci do szkół podstawowych. Z kolei w gminie Rakoniewice były dwie oferty. PKS Gorzów był zainteresowany kontraktami, ale znalazły się firmy, które przedstawiły tańsze oferty.

Gmina Wolsztyn przy wyborze firmy brała pod uwagę czas podstawienia autobusu zastępczego, termin płatności oraz oczywiście cenę. Na stronie gminy można znaleźć zawiadomienie o wyborze oferty. Prawie wszystkie firmy deklarowały, że w razie awarii podstawią nowy autobus w ciągu 10 minut. Termin płatności wszyscy wyznaczyli do 30 dni. Decydującą rolę odegrała cena. Najdroższą ofertę złożyła R&J z Wolsztyna, która chciała za usługi 625 tys. zł. Najtańszą ofertę złożyła firma Milla z Leszna – 515 tys. zł. PKS Gorzów złożył ofertę na ponad 573 tys. zł.

Gmina Wolsztyn kupi bilety miesięczne dla uczniów od firmy z Leszna. Samorząd zarezerwował na ten cel 580 tys. zł, więc nawet coś jeszcze zostanie. Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Monika Bober poinformowała nas, że jedna z firm wniosła protest i zwycięzca przetargu może się jeszcze zmienić. Decyzja powinna zapaść w ciągu kilku dni. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy nie chodzi o PKS Gorzów.

Z kolei na przewóz uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Wolsztyn do Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie wpłynęła jedna oferta. Firma z Wolsztyna zadeklarowała, że wykona usługę za 579 tys. zł, to niewiele mniej niż na ten cel zaplanowała gmina, czyli 583 tys. zł.

W gminie Rakoniewice w ramach przetargu zaplanowano usługi od września do końca grudnia tego roku, a nie na cały rok szkolny. Wpłynęły dwie oferty. PKS Gorzów Wielkopolski chciał wykonać usługę za ponad 163 tys. zł, a firma z Wolsztyna za ponad 110 tys. zł. Gmina Rakoniewice zarezerwowała na ten cel 190 tys. zł, więc tutaj też prawdopodobnie coś zostanie. Trwa weryfikacja merytoryczna ofert.

Gmina też otworzyła oferty w sprawie dowozu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży do szkoły. Zainteresowane były trzy firmy. Najdroższą ofertę, na ponad 341 tys. zł złożyła firma z Wolsztyna. Najtańszą firma z Wołuszewa, która zadeklarowała, że wykona usługę 267 tys. zł. Gmina na ten cel chciała przeznaczyć 267 tys. zł. Tutaj również trwa weryfikacja merytoryczna. Zastępca burmistrza Arkadiusz Pawłowski wyjaśnia, że gmina prawdopodobnie dołoży brakujące ponad 800 zł i przetarg uda się rozstrzygnąć. Wyłoniona firma będzie wozić dzieci przez cały rok szkolny 2020/2021.

Przypomnijmy, że w zakończonym roku szkolnym uczniów do podstawówek woził w gminie Wolsztyn i Rakoniewice PKS Gorzów. Gdy uczniowie z powodu pandemii koronawirusa nie chodzili do szkół, nie były też potrzebne dowozy. Gmina Wolsztyn i Rakoniewice negocjowały zapłatę za usługi, których praktycznie nie było, choć firma była w gotowości do ich prowadzenia. W efekcie zapłacili tylko część kwot na fakturach.

JP

Podziel się informacją ...
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News