NewsWOLSZTYN

PKP Cargo nie wycofuje się z Parowozowni. Starosta: Będę rekomendował radnym, by zabezpieczyć kolejne 400 tys. zł dla instytucji1 min na czytanie

News - PKP Cargo nie wycofuje się z Parowozowni. Starosta: Będę rekomendował radnym, by zabezpieczyć kolejne 400 tys. zł dla instytucji - myregion

Dziś (2.09.) w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego współorganizatorzy Instytucji Kultury Parowozownia Wolsztyn dyskutowali o jej sytuacji. W spotkaniu uczestniczyli m. in. starosta Jacek Skrobisz, burmistrz Wojciech Lis, dyrektor Parowozowni Wojciech Marszałkiewicz i nowy przedstawiciel PKP Cargo – Krzysztof Losz – były rzecznik prasowy spółki. Po nim uczestnicy przenieśli się do gabinetu dyrektora Marszałkiewicza, gdzie rozmowy były kontynuowane.

– Chodziły słuchy o tym, że PKP Cargo chce się wycofać z udziału w Parowozowni, a tymczasem zostaliśmy zaskoczeni informacją, że jednak chce współdziałać – mówi Wojciech Lis. – Pan Losz poinformował nas, że chce się z nami spotkać prezes PKP Cargo, pan Czesław Warsewicz. Termin tego spotkania ustalany jest właśnie przez przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego i pana Marszałkiewicza. My z panem starostą się dostosujemy – dodaje.

Jak mówi wolsztyński starosta Jacek Skrobisz, w dzisiejszej dyskusji przyjęto kierunek kolejnych działań. – Zebrani zgodnie stwierdzili, że i biznesplan, i statu zostały stworzone w innej rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Ponieważ nie przystają do obecnych realiów, muszą zostać zmienione. Impulsem do tego ma być spotkanie na szczycie, w którym oprócz mnie i burmistrza mają wziąć udział Marszałek Województwa Wielkopolskiego i prezes PKP Cargo – wyjaśnia Jacek Skrobisz. 

Starosta dodaje też, że efektem dzisiejszego spotkania ma być zarekomendowanie radnym na najbliższej sesji, by przesunęli 400 tys. zł z rezerwy na Parowozownię. Łącznie da to kwotę 800 tys. zł, którą powiat będzie mieć zabezpieczoną na wolsztyńską instytucję. 

EI, ŁR

Podziel się informacją ...
 • 21
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  21
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News