NewsWOLSZTYN

Pisze książki, które sama chciałaby czytać. Teraz spotka się z czytelnikami w bibliotece1 min na czytanie

News - Pisze książki, które sama chciałaby czytać. Teraz spotka się z czytelnikami w bibliotece - myregion


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Świętek, które odbędzie się 7 września (wtorek) o godzinie 17:00. 

Edyta Świętek – pisarka, tworzy powieści społeczno-obyczajowe, w których fabuła przeplatana jest wątkami kryminalnymi. Jej historie są osadzone w realiach współczesnego świata. Jak twierdzi autorka – pisze książki, które sama chciałaby czytać. W swoich powieściach chętnie skupia się na aspektach psychologicznych, szczegółowo budując portret każdej postaci. W trakcie tworzenia autorka stawia na wiarygodność bohaterów.

Pochodzi z Krakowa, z wykształcenia jest ekonomistką. W czasie studiów zainteresowała się przeszłością swojego rodzinnego miasta, co miało wpływ na jej dalszą twórczość literacką. Interesuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, historią Nowej Huty, modą i obyczajami XIX wieku. Uwielbia długie spacery z rodziną. W wolnych chwilach czyta, słucha muzyki lub ogląda filmy dokumentalne. Inspirację do pisania powieści znajduje wszędzie: w drobiazgach dnia codziennego, twarzach ludzi, których mija, w krótkim dialogu zasłyszanym podczas jazdy tramwajem. 

Debiutem literackim była powieść “Zerwane więzi” z 2010 roku, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem czytelniczek. Wśród utworów autorstwa Świętek można wymienić: “Cienie przeszłości”, “Noc Perseidów”, “Cappuccino z cynamonem” czy “Miód na serce”. Pisarka przygotowała także cykle powieściowe: “Spacer Aleją Róż”, “Grzechy młodości” czy „Alter ego”

RED

News - Pisze książki, które sama chciałaby czytać. Teraz spotka się z czytelnikami w bibliotece - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News