NewsWOLSZTYN

Piłkarze walczą o puchar wójta. Za chwilę ruszy faza pucharowa turnieju6 min na czytanie

News - Piłkarze walczą o puchar wójta. Za chwilę ruszy faza pucharowa turnieju - myregion

Dobiega końca faza grupowa XVIII Turnieju Szóstek Piłkarskich o puchar wójta gminy Siedlec. Dzisiaj (17.07.) w Kopanicy stawiło się piętnaście drużyn. – Lista zespołów w tym roku szybko się zamknęła. Po roku przerwy, spowodowanej pandemią, wszyscy są żądni spotkań i wspólnej dobrej zabawy – mówi Józef Piwecki, sołtys Kopanicy.

Boisko, na którym w sezonie rozgrywek A – klasowych rywalizuję Karpik Kopanica, podzielono na trzy mniejsze o wymiarach 45 na 25 metrów. Każdy mecz to dwie połowy po osiem minut. Jednocześnie na boisku jest sześciu zawodników, ale maksymalnie w zespole może ich być dwunastu. W skład większości ekip wchodzą piłkarze, którzy w sezonie grają w zespołach od B klasy po nawet czwartą ligę. W turnieju startują drużyny z województwa Wielkopolskiego, Lubuskiego i Dolnośląskiego. Debiutantem są piłkarze z Sokoła Niechlów.

– Jesteśmy tutaj pierwszy raz, ale bardzo nam się podoba. Odbudowujemy drużynę, to dla nas dobra okazja do treningu i zgrania piłkarzy – mówi Michał Tycki z zespołu Sokół Niechlów. Adrian Guzek z Caffita Team podkreśla, że po przerwie spowodowanej pandemią chętnie z kolegami wrócili do piłki i wspólnej gry.

Po fazie grupowej, dalsza część turnieju będzie rozgrywana systemem pucharowym. Główne trofeum wręczy zwycięzcy zastępca wójta gminy Siedlec Agnieszka Kasperczak. Organizatorzy przewidują też nagrodę dla najlepszego piłkarza i bramkarza. Wieczorem impreza przeniesie się pod remizę, gdzie strażacy z miejscowej jednostki OSP planują atrakcję dla dzieci. – Będzie okazja, żeby przejechać się wozem strażackim, wypróbować sikawkę konną, a nawet pobiegać w pianie – zachęca sołtys. Wieczorem zabawa taneczna, którą poprowadzi didżej.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News