NewsWOLSZTYN

Piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci i pomoc dla Alberta2 min na czytanie

News - Piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci i pomoc dla Alberta - myregion

Pełną parą ruszyły przygotowania do festynu rodzinnego, podczas którego będą zbierane pieniądze na leczenie Alberta Materny (30 l.). Piknik planowano już wcześniej, a kiedy okazało się, że pochodzącemu z Siedlca panu Albertowi potrzebna jest pomoc, sołtys Przemysław Weiss postanowił połączyć zabawę z pomocą. Wydarzenie ma się odbyć 3 lipca. Początek o godz. 15, ale już teraz warto zarezerwować sobie czas.

W programie pikniku na pszczelej alei przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci. Na maluchy będą czekać dmuchane zamki, wata cukrowa, malowanie twarzy i animator zabaw. Do tego grill, loteria fantowa, sprzedaż ciast, pokazy strażaków ochotników z Siedlca i grochówka. Dla miłośników rywalizacji przewidziano zawody strzeleckie z wiatrówki o puchar sołtysa. O godz. 19 zagra Orkiestra Taneczna Wihajster, która zaprosi do tańca w rytm muzyki tanecznej z lat 20 i 30 ubiegłego wieku. – Będziemy grać tak długo, jak będą chętni do zabawy, nawet całą noc – zachęca sołtys Weiss.

Podczas pikniku będzie prowadzona zbiórka funduszy do puszek na leczenie pana Alberta. U ojca rocznej córeczki, męża i jedynego żywiciela rodziny w marcu zdiagnozowano raka jądra. Po przeprowadzonej w trybie pilnym operacji okazało się, że nowotwór jest złośliwy, a przeżuty są już na płucach, śródbrzuszu i węzłach chłonnych. Potem stwierdzono jeszcze guzy w głowie. Pojawił się ból i problemy ze wzrokiem. Prywatne wizyty u lekarzy, badania i leki są bardzo drogie. Niestety czas oczekiwania na pomoc z NFZ jest zbyt długa.

Albert jest jedynym żywicielem rodziny, żonie właśnie skończył się urlop macierzyński. Z kosztami leczenia sami sobie nie poradzą, dlatego przyjaciele postanowili założyć zrzutkę dla Alberta, a sołtys włączyć się do akcji pomocy.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News