GRODZISKNews

Pies powieszony na sznurku. Do sprawy odnosi się policja i burmistrz Grodziska1 min na czytanie

GRODZISK - Pies powieszony na sznurku. Do sprawy odnosi się policja i burmistrz Grodziska - myregion

Mieszkanka Grodziska opublikowała zdjęcie powieszonego na sznurku psa. Widać na nim, że pies nie żyje. W tle są gałęzie, leżą plastikowe butelki. Autorka posta, którego inni zaczęli udostępniać napisała, że na drastyczne znalezisko natrafiono za osiedlem Wojska Polskiego, w lasku. – Ktoś powiesił na sznurku pieska. Oby gnoja szlak trafił – napisała, a inni również nie pozostawili suchej nitki na tym, który mógłby się dopuścić zabicia w tak drastyczny sposób zwierzęcia.

Żadne zgłoszenie w sprawie psa nie wpłynęło do gminy, o czym informuje nas burmistrz Piotr Hojan. Sprawą nie zajmuje się też policja. Jak mówi nam komisarz Kamil Sikorski, rzecznik funkcjonariuszy, mundurowi także nie dostali żadnego zgłoszenia. Sikorski podkreśla jednak, że jeśli ktokolwiek dokona takiego odrycia, powinien niezwłocznie powiadomić funkcjonariuszy. Wówczas na miejsce zostałby wysłany policyjny technik.

Tymczasem burmistrz Hojan przyznaje, że w ostatnich latach nie było na terenie gminy sytuacji, w której trzeba by odebrać właścicielowi zwierzę za znęcanie się nad nim. Włodarz tłumaczy, że wałęsające się czworonogi wyłapują pracownicy komunalki. Później opiekują się nimi wolontariusze, którzy szukają dla nich właścicieli. Jeśli to nie pomoże psy trafiają do schroniska w Obornikach. Jaki był los psa, którego zdjęcie opublikowano? Tego obecnie niewiadomo.

JP

Foto ilustracyjne / Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK