FOTONewsNOWY TOMYŚL

Pierwsza sesja już za nimi. W Kuślinie rozpoczęła działalność młodzieżowa rada5 min na czytanie

FOTO - Pierwsza sesja już za nimi. W Kuślinie rozpoczęła działalność młodzieżowa rada - myregion

W środę (24.11.) w gminie Kuślin odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Kuślin. W jej składzie znalazło się 12 osób: Marta Dziamska, Marika Dziamska, Inez Dybizbańska, Karolina Kupś, Przemysław Lijewski, Laura Lipińska, Antonina Łuczak, Maria Łuczak, Emilia Mikołajczak, Zuzanna Nowak, Roksana Razik, Julia Stefańska i Antoni Wojtkowiak. Nowi radni otrzymali zaświadczenia o wyborze, które wręczali wójt Mieczysław Skrzypczak i szef rady Paweł Kubiak. 

Jak mówi Damian Nowak, opiekun młodzieżowej rady, na przewodniczącą wybrano Roksanę Razik, a wiceprzewodniczącymi zostały Inez Dybizbańska i Laura Lipińska. Z kolei sekretarzem Emilia Mikołajczak. Damian Nowak przyznaje, że część radnych z przyczyn losowych nie odebrała zaświadczeń, ale otrzymają je kolejnej sesji, na której złożą też ślubowanie. – By obsadzić dwa brakujące miejsca w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające – tłumaczy Nowak. 

Pomysł stworzenia rady zrodził się na bazie wymiany młodzieży z Wąsowa i Nowego Tomyśla z młodzieżą w Niemczech. Inicjatorkami utworzenia gremium były uczennice, którym zależy na tym, by w gminie Kuślin realizować warte uwagi inicjatywy czy zadania na rzecz aktywizacji mieszkańców. I choć formalnie rada może jedynie doradzać tej właściwej, to już przed powstaniem miała wsparcie w jej przewodniczącym – Pawle Kubiaku, ale i w wójcie – Mieczysławie Skrzypczaku. – Panowie pozytywnie odnieśli się do pomysłu – mówił w czerwcu Damian Nowak. 

Przypomnijmy, że w powiecie nowotomyskim, ale i w okolicach nie ma obecnie żadnej młodzieżowej rady. Swego czasu funkcjonowała ona w gminie Nowy Tomyśl, ale i przy starostwie. Jednak z różnych względów owe projekty nie przetrwały próby czasu. – My jesteśmy optymistami. Wierzymy, że rada będzie sprawnie działać i zrealizuje wiele ciekawych inicjatyw. Bo jeżeli młodzież chce działać, to trzeba jej to umożliwić – podkreśla Damian Nowak.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO