NewsNOWY TOMYŚL

Pieniądze w Zbąszyniu podzielone. Jak co roku, największe środki pójdą na sport2 min na czytanie

News - Pieniądze w Zbąszyniu podzielone. Jak co roku, największe środki pójdą na sport - myregion

Każda z gmin ma budżet dla organizacji pozarządowych. Samorząd w Zbąszyniu podzielił pieniądze na pięć grup- sport, zdrowie, kultura, turystyka oraz ratownictwo.

Jak w większości gmin w regionie, największe pieniądze przeznaczono na sport. budżet do podziału zaplanowano na sport – 202 tys. zł. Najwięcej dostał Klub Sportowy „Obra” Zbąszyń – klub piłkarski, który ma też sekcję bokserską. W sumie na realizację sześciu zadań dostaną 44 tys. 600 zł. Powiatowy Klub Sportowy „MOS”, w którym można trenować unihokej i siatkówkę, złożył cztery wnioski. Do wydania będzie miał 36 tys. 500 zł. Dalej są m.in. Międzyszkolny Klub Sportowy Wicher z 27 tys. zł i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „A.T.E. Wicher” z 23 tys. zł. Pieniądze otrzymały też m.in. takie kluby, jak Płomień Przyprostynia (18,5 tys. zł) i LZS “Błędno” Nądnia (11 tys. 800 zł.).

Budżet na zadania związane z kulturą to 35 tys. zł, było dziewięć wniosków. Stowarzyszenie Muzyków Ludowych dostało 13 tys. zł na kultywowanie muzyki koźlarskiej. Stowarzyszenie promocji i rozwoju wsi Łomnica dostało 5 tys. zł na warsztaty muzyczne, a Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa w Strzyżewie 5 tys. zł na warsztaty wikliniarstwa. Kolejne kwoty były już mniejsze. Dzięki wsparciu z gminy odbędzie się m.in. Święto Konia, Dzień Farmera i Pożegnanie lata. Dla ratowników WOPR gmina przeznaczyła 10 tys. zł

Na zdrowie przeznaczono 14 tys. zł, a pieniądze podzielono na dwa zadania. Fundacja Ochrona Zdrowia, Opieka i Troska dostała 11 tys. 600 zł na wsparcie osób z powikłaniami post-covidowymi, a Zbąszyńskie Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka” 2 tys. 400 zł na poprawę jakości życia oraz stanu zdrowia kobiet po przebytej chorobie nowotworowej.

Najmniejszy budżet zaplanowano na zadania związane z turystyką. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Zbąszyniu dostało 1 tys. 700 zł, a Stowarzyszenie Aktywna Wieś w Chrośnicy 800 zł.

JP

Podziel się informacją ...
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News