NewsWOLSZTYN

Pieniądze dostali, towaru nie wysłali. Policja ostrzega przed oszustwami w sieci: Lepiej płacić przy odbiorze1 min na czytanie

News - Pieniądze dostali, towaru nie wysłali. Policja ostrzega przed oszustwami w sieci: Lepiej płacić przy odbiorze - myregion
????????????????????????????????????

Mieszkanka powiatu wolsztyńskiego zamówiła w internecie dwie torebki. Zapłaciła 852 zł, ale towaru nie dostała. Wczoraj (5.10.) straciła cierpliwość i zgłosiła sprawę policji. 

Handel co raz częściej przenosi się do internetu, a my co raz częściej wybieramy tę formę zakupów. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszyscy sprzedający mają dobre intencje. Najwięcej zgłoszeń o internetowych oszustwach wpływa na policję po świętach. Jednak jak widać po przypadku wolsztynianki, może się to zdarzać cały rok. Jak podkreśla oficer prasowy wolsztyńskich mundurowych, asp. sztab. Wojciech Adamczyk, najprostsza metoda, żeby się przed nimi ustrzec to zamówienie z płatnością dopiero u kuriera, a nie z góry. 

W przypadku sklepów internetowych szczególną ostrożność powinny budzić bardzo atrakcyjne, niespotykane gdzie indziej ceny produktów. Jest to pierwszy sygnał, że coś może być nie tak. W szczególności jeśli te atrakcyjne promocje dotyczą całego lub większej części asortymentu danego sklepu, a nie wyłącznie wybranych towarów. Paradoksalnie, jeśli cena jest zbyt atrakcyjna, warto danej rzeczy nie kupować. Drugim wyznacznikiem są opinie innych klientów. Jeśli korzystamy np. z porównywarek cenowych, widzimy, ile osób korzystało z danego sklepu i jakie ma opinie. Choć i tutaj trzeba być ostrożnym, bo pozytywne komentarze można sobie niekiedy po prostu kupić. 

JP

Podziel się informacją ...
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News