NewsNOWY TOMYŚL

Pięć interwencji strażaków w święta. Wśród nich pożar kuchni i gaszenie choinki2 min na czytanie

News - Pięć interwencji strażaków w święta. Wśród nich pożar kuchni i gaszenie choinki - myregion

Piątkowy wieczór (24.12.) nie był spokojny dla mieszkańców powiatu nowotomyskiego. Strażacy musieli przerwać wigilijną kolację, żeby pojechać ok. godz. 16.30 do pożaru poddasza w miejscowości Turkowo (gm. Kuślin). Ogień zaczął się w rozdzielni prądu. Na szczęście na miejscu okazało się, że mieszkańcy sami ugasili pożar. To jednak nie był koniec interwencji tego dnia. O godz. 19.30 Ochotnicza Straż Pożarna z Lwówka pojechała do pożaru lampek na choince. Tym razem również mieszkańcy sami opanowali sytuację.

Dużo poważniej wyglądało zdarzenie w Opalenicy. Ok godz. 21.45 strażacy dostali wezwanie do pożaru domu jednorodzinnego w Opalenicy. Do akcji pojechały dwa zastępy z Grodziska Wielkopolskiego, jeden z Nowego Tomyśla oraz dwa zastępy z OSP Opalenica. Na miejscu okazało się, że pali się kuchnia, a domownicy sami się ewakuowali przed przyjazdem ratowników. Jedna osoba była poszkodowana. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, a ratownicy medyczni zdecydowali, że hospitalizacja nie jest potrzebna. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono mieszkanie, sprawdzono wszystkie pomieszczenia.

Pierwsze Święto Bożego Narodzenia minęło strażakom spokojnie, ale kolejnego dnia interweniowali kilka razy. W niedziele (26.12.) ok. godz. 11.45 w Zbąszyniu zapalił się bus. Kierowca sam opuścił pojazd. Strażacy z dwóch zastępów ze Zbąszynia ugasili ogień oraz rozebrali część tapicerki, aby wykluczyć ukryte zarzewie ognia.

O godz. 13.30 auto osobowe uderzyło w barierę na autostradzie na wysokości miejscowości Głupoń (gm. Kuślin). Nikomu nic się nie stało. Strażacy posprzątali płyny, które wyciekły z pojazdu. Z kolei o godz. 16.40 ratownicy pojechali do pożaru samochodu osobowego na autostradzie, na pasie w kierunku Warszawy. Kierowca sam opuścił pojazd, podczas próby gaszenia doznał oparzenia lewej dłoni. Ratownicy ją opatrzyli. Podczas gaszenia pojazdu na chwilę trzeba było wstrzymać ruch na autostradzie w kierunku Warszawy.

JP

FOTO: PSP w Nowym Tomyślu

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News