NewsNOWY TOMYŚL

PCPR: Nawiązaliśmy kontakt z krewnymi chłopców. Zadeklarowali, że obejmą ich opieką1 min na czytanie

News - PCPR: Nawiązaliśmy kontakt z krewnymi chłopców. Zadeklarowali, że obejmą ich opieką - myregion

Ani dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu, ani sąd nie potwierdzili jeszcze, czy zapadła decyzja dotycząca opieki na 1,5 rocznym chłopcem i jego 3-letnim bratem. Chłopców odebrano w poniedziałek kompletnie pijanym rodzicom i przewieziono na oddział dziecięcy nowotomyskiego szpitala. Jak informowaliśmy, u 41-letniej matki stwierdzono dwa promile alkoholu, u ojca 3 promile. To od ojca zaczęła się interwencja policji, bo jeden z przechodniów zauważył na ulicy, jak mężczyzna próbuje z jednym z synów jechać rowerem.

Funkcjonariusze, którzy pojechali do mieszkania 40-latka zastali tam matkę i jednego z chłopców. W lokalu był bałagan, na ziemi leżały psie odchody. – Widok był straszny – relacjonował jeden z policjantów. Pokłosiem interwencji mogą być zarzuty dla dwójki rodziców związane za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grodzi więzienie. 

Jak mówi nam Łukasz Nyczkowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu, do sądu przekazana została informacja o nawiązaniu kontaktu z najbliższą rodziną chłopców. Ta zadeklarowała, że obejmie ich opieką, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Obecnie nie wiadomo jednak, jaką decyzję podejmie lub podjął w sprawie nowotomyski sąd. Pewne jest natomiast, że rodzina była objęta wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że miała asystenta rodziny, przydzielony był również kurator. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News