NewsWOLSZTYN

Pat w głosowaniu nad petycją w sprawie drogi. A skargi mieszkańców nie ustają2 min na czytanie

News - Pat w głosowaniu nad petycją w sprawie drogi. A skargi mieszkańców nie ustają - myregion

Dwa głosy za, dwa przeciw i cztery wstrzymujące się – komisja skarg, wniosków i petycji rady miejskiej w rozpatrzyła wczoraj (14.04.) petycję mieszkańca Kębłowa – Michała Nowaka, w sprawie budowy drogi na ul. Sosnowej. Mieszkańcy od dawna skarżą się na stan drogi gruntowej niemal uniemożliwiający im dojazd do domów i podnoszą, że na drogę gmina ma gotowy projekt i pozwolenie na budowę, które niebawem stracą ważność.

– Projekt powstał, gdy autor petycji był urzędnikiem miejskim – podkreśla radny Artur Strażyński. – Mieszkańcy wielu ulic w różnych miejscowościach w gminie czają na budowę dróg po kilkadziesiąt lat, więc nie widzę powodu, by akurat Sosnowa w Kębłowie, gdzie ludzie mieszkają od kilku lat, miała być budowana w pierwszej kolejności. Dlatego głosowałem przeciwko uwzględnieniu tej petycji – dodaje. Michał Nowak twierdzi jednak, że umowa z projektantem została zawarta po jego odejściu z urzędu w 2017 r., a pozwolenie na budowę jest z roku 2019.

Drugim radnym, który opowiedział się przeciw uznaniu petycji Michała Nowaka za zasadną był Jakub Lorenc. Dwóch radnych – Dominik Tomiak i Krzysztof Bocer, poparło petycję, a Lech Daleki, Robert Malewicz, Stefan Piechocki i Mariusz Przybyła wstrzymali się od głosu. – Podejrzewam, że dlatego, że nie zostałem zaproszony na tę komisję, więc nie miał kto przedstawić radnym argumentów w tej sprawie – wyjaśnia Nowak, a Mariusz Przybyła tłumaczy, że powodem były problemy techniczne z połączeniem internetowym.

– Zapoznałem się z argumentami przytoczonymi w petycji obejrzałem załączone do niej dramatyczne zdjęcia, i zagłosowałbym przeciw – mówi Mariusz Przybyła. – Ludzie kupują tańsze działki w miejscach pozbawionych infrastruktury, budują się w szczerym polu i oczekują, że gmina natychmiast wybuduje im np. drogę i oświetlenie. To kwestia osobistych decyzji i odpowiedzialności, i stały problem, którego wciąż nie udaje się rozwiązać – dodaje.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News