NewsWOLSZTYN

Parowozy jednak wrócą na tory, ale zrobią mniej kilometrów1 min na czytanie

News - Parowozy jednak wrócą na tory, ale zrobią mniej kilometrów - myregion

Pierwszy przetarg ogłoszony przez Koleje Wielkopolskie został unieważniony, bo Parowozownia Wolsztyn zaplanowała za wysoką kwotę. Udało się za drugim razem. Wielkopolski przewoźnik na sfinansowanie zamówienia przeznaczył ok. 3 mln 536 tys. zł brutto i taką kwotę zaplanowała Parowozownia.

– Zrobimy o ok. 10 tys. kilometrów mniej. W pierwszym przetargu nie wzięto pod uwagę, że w kwietniu przyszłego roku rozpocznie się remont linii w kierunku Poznania i nie będziemy mogli tam jeździć – mówi Wojciech Marszałkiewicz, dyrektor wolsztyńskiej parowozowni.

Zgodnie z umową od końca listopada pociągi pod parą nie kursują. Wrócą na tory w połowie stycznia przyszłego roku. Ten czas parowozownia wykorzystała na przegląd wagonów i parowozu. Od poniedziałku do piątku, dwa razy dziennie parowóz będzie jeździł do Leszna, a w soboty do Poznania. Kursy do stolicy Wielkopolski zostaną wstrzymane w kwietniu, kiedy rozpocznie się remont linii. Umowa obowiązuje do 22 listopada 2022 roku. W tym czasie parowozy przejadą ok. 43 tys. kilometrów. – Wolny czas w weekend chciałbym wykorzystać na organizację większej ilości pociągów komercyjnych – mówi dyrektor Marszałkiewicz.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News