NewsWOLSZTYN

Parowozownia ogłosiła zbiórkę pieniędzy, żeby przetrwać. „Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata”2 min na czytanie

News - Parowozownia ogłosiła zbiórkę pieniędzy, żeby przetrwać. „Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata” - myregion

Sytuacja finansowa wolsztyńskiej Parowozowni w dobie pandemii jest coraz trudniejsza. Epidemia koronawirusa zmusiła dyrekcję do zamknięcia w połowie marca instytucji dla zwiedzających. Niemożliwe stało się również organizowanie specjalnych pociągów retro, przynoszących niemałe zyski. Drastycznie ograniczono również dotacje, które pozwalały na pokrywanie bieżących kosztów funkcjonowania Parowozowni. Obecnie jedynymi środkami, które pozwalają na przetrwanie, są fundusze wypracowywane przy obsłudze pasażerskiego ruchu planowego. Bo zabytkowe lokomotywy parowe codziennie prowadzą składy osobowe. Stanowią przy tym jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Wolsztyna i Wielkopolski. 

– W związku ze znaczne mniejszymi wpływami z działalności turystycznej oraz bez wsparcia płynącego z pełnych dotacji może się okazać, że niebawem nie będziemy w stanie prowadzić niezbędnych, niezwykle kosztownych, bieżących napraw parowozów, a co za tym idzie utrzymać ruchu planowego, który jest dla nas w tej chwili jedynym źródłem zapewniającym przeżycie. Miesięczny koszt utrzymania parowozowni w formie, w jakiej jest ona najbardziej pożądana i rozpoznawalna, jest bowiem ogromny. Oscyluje w granicach 300-350 tys. zł – piszą przedstawiciele Parowozowni.

– Z ogromnym smutkiem musimy przyznać, iż to będące ewenementem na skalę światową miejsce jest poważnie zagrożone i może okazać się, że bez państwa pomocy już nigdy nie zobaczymy w nim parowozu „pod parą”. Będziemy musieli zapomnieć o prawdziwej, tętniącej życiem „żywej” Parowozowni, która stanie się zwykłym, cichym muzeum… Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w tych trudnych dla nas chwilach. Liczy się każda, najdrobniejsza nawet wpłata, za którą będziemy ogromnie wdzięczni – podkreślają. Zbiórkę ogłoszono wczoraj wieczorem. Po kilku godzinach na koncie były prawie 2 tys. zł. Jako cel wyznaczono 300 tys. zł. Aby przejść do zbiórki, kliknij TUTAJ.

RED

FOTO: Sebastian Łuczywo / materiały własne Parowozowni Wolsztyn

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News