NewsWOLSZTYN

Pani Monika walczy z rakiem i się nie poddaje. Wygrała kilka walk, przed nią najważniejsza2 min na czytanie

News - Pani Monika walczy z rakiem i się nie poddaje. Wygrała kilka walk, przed nią najważniejsza - myregion

Monika Kędziora (43 l.) od pięciu lat walczy z rakiem – czerniakiem złośliwym. W tym czasie były wzloty i upadki. Po drodze były kolejne badania, próby leczenia i wyniki, które raz przynosiły dobre, a innym razem złe wiadomości. Kilka walk wygrała, ale nowotwór nie odpuszcza i ciągle wraca.

Wylała wiele łez, ale po chwilach załamania na jej twarz wraca uśmiech. Wspierają ją mąż i czwórka dzieci. W tym dziewczynka, którą faktycznie opiekowała się od dawna, aż w końcu zdecydowała się na adopcję. To właśnie z myślą o nich wciąż walczy. Na początku roku ponownie znajdzie się w szpitalu, gdzie lekarze usuną tyle przerzutów, ile się da. Później będą potrzebne dwa leki, które są dla niej ostatnią szansą. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia, w jej przypadku, już ich nie refunduję. Koszt czterech dawek, dwóch leków, które będzie musiała przyjąć przez trzy tygodnie to ok. 300 tys. zł. Później, dla podtrzymania efektu, potrzebny będzie jeszcze jeden lek. Jedna dawka kosztuję ok. 30 tys. zł. Do tej pory większość kosztów leczenia pokrywali sami lub refundował je NFZ. Teraz potrzebują wsparcia.

Pomoc przyszła, bo do tej pory pani Monika dzieliła się swoją energią z wieloma ludźmi. Jest nauczycielką i kuratorem sądowym. Kocha zwierzęta, jest właścicielką kilku psów, ale też papugi Jagi, która szybko stała się kolejnym członkiem ich dużej rodziny.

Zbiórkę pieniędzy i licytacje przyjaciele ogłosili wczoraj (29.12.). Efekty już widać, ruszyła lawina pomocy, ale nie można jej przerywać. Zaledwie po kilku godzinach zrzutkę wsparło ponad 300 osób, a dwie z nich wpłaciły nawet po 1 tys. zł. Licytację cieszą się taką popularności, że portal społecznościowy zablokował dodawanie nowych osób, bo chyba sądzi, że to spam. Jak mówi pani Monika potrzebny jest szturm do nieba w sprawie jej zdrowia. Bez wsparcia tu na ziemi też się nie obędzie.

JP

Tu można wesprzeć leczenie pani Moniki.

Tu prowadzone są licytację na leczenie ostatniej szansy dla pani Moniki.

Tutaj można przekazać darowiznę.

Podziel się informacją ...
 • 265
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  265
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News