NewsWOLSZTYN

Pandemia klubowiczom niestraszna. Czytają i polecają lekturę1 min na czytanie

News - Pandemia klubowiczom niestraszna. Czytają i polecają lekturę - myregion

Mimo utrudnień, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn, nieprzerwanie dzielą się pasją czytania książek. – Przy okazji wizyty w bibliotece wypożyczają lekturę klubową i opowiadają o swoich wrażeniach związanych z przeczytanymi książkami.

Także między sobą, chociażby telefonicznie, szukają kontaktu z drugim czytelnikiem, bo czują potrzebę rozmowy o lekturach i wymiany myśli – mówi Maria Malewicz z wolsztyńskiej biblioteki. A w ostatnim miesiącu klubowicze spróbowali jeszcze innego sposobu wyrażania swoich przemyśleń i dzielenia się nimi i wraz z przeczytaną lekturą do biblioteki trafiły kartki z recenzjami. Oceny czytelników nie były długie, ale za to treściwe.

Ostatnią taką lekturą była książka Julii Fiedorczuk „Pod słońcem”. Autorka, znana głównie z poezji i opowiadań, tym razem zaprezentowała poruszającą powieść. – Z rozmów z czytelnikami oraz z ich recenzji wynika, że to pełna wielu trafnych spostrzeżeń, intrygująca opowieść o życiu.  „Pod słońcem” to rodzinne losy bohaterów, wrośnięte w historię i miejsce, w którym przyszło im żyć, nierozerwalne z cyklem natury. Akcja dzieje się na Podlasiu, głównie w latach powojennych. Są to opowieści z pogranicza jawy i snu. Autorka posługuje się plastycznym, poetyckim językiem, pełnym ciekawych porównań czy odniesień – mówi Malewicz

Książka kojarzyła się czytelnikom z ich rodzinnymi historiami, albo ludźmi, których znali. W recenzjach pojawiały się sylwetki zapamiętanych nauczycieli, którzy nie tylko uczyli przedmiotu, ale po prostu dawali przykład dobrego życia, czy uwrażliwiali na przyrodę.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News