GRODZISKNews

Pan Józef: Kiedyś mówili, że nie ma pieniędzy. A teraz się znalazły i budują! Super!2 min na czytanie

GRODZISK - Pan Józef: Kiedyś mówili, że nie ma pieniędzy. A teraz się znalazły i budują! Super! - myregion

W Jabłonnie trwa remont ulicy Brzozowej, a wcześniej zrobiono ulicę Leśną. Józef Bernakiewicz, radny z tej miejscowości, cieszy się z inwestycji. – Kiedyś nie można było się doprosić, a teraz się dzieje! – mówi. 

W Jabłonnie niewiele dróg wymaga już remontu, bo większość w ostatnich latach zrobiono. Na dniach ma się zakończyć remont ulicy Brzozowej, a wcześniej skończono Leśną. Obydwa zadania pochłonęły 600 tys. zł, a gmina Rakoniewice chce jeszcze zrobić pozostały fragment drogi do Blinka. Wykonano ją w połowie, co kosztowało 1,5 mln zł, a drugie tyle jest potrzebne, by móc oficjalnie przeciąć wstęgę.

Z inwestycji cieszy się radny Józef Bernakiewicz, który mówi, że w ostatnich latach miejscowość przeszła metamorfozę. – Udało się zrobić większość dróg, a my jako sołectwo inwestujemy też w salę wiejską – mówi Bernakiewicz. Wspomina, jak przed laty, kiedy był w radzie sołeckiej, a w gminie panował inny układ sił, nie można było się o nic doprosić. – Ciągle mówili, że nie ma pieniędzy! – opowiada. – Teraz jak widać pieniądze się znalazły, a my we wsi się cieszymy, bo się dzieje – podkreśla.

Pan Józef wyjaśnia, że oprócz dróg czyszczony jest zbiornik na deszczówkę, co pozwoli uniknąć zalań. Narzeka jednak na drogi powiatowe, bo choćby ta biegnąca w stronę Kuźnicy nadal czeka na remont. – W powiecie jest jak było, dalej mówią, że nie ma pieniędzy – przyznaje Bernakiewicz, który poleca, by w sprawach wsi interweniować, gdzie się da. – Najlepiej w instytucjach, które za dane sprawy są odpowiedzialne. Bo niektórzy ze wszystkim idą do gminy. A nie wszystko jest przecież w ich kompetencjach – tłumaczy 74-letni radny.

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK