NewsNOWY TOMYŚL

Pan Dawid coraz bliżej Warszawy. Dzisiaj Łowicz, Sochaczew i Ożarów Mazowiecki1 min na czytanie

News - Pan Dawid coraz bliżej Warszawy. Dzisiaj Łowicz, Sochaczew i Ożarów Mazowiecki - myregion

Dawid Tomczak, tata Mai, już trzeci dzień jest w drodze ze Zbąszynia do Warszawy. Wszędzie, gdzie może, opowiada o swojej 16-miesięcznej córeczce, która choruje na SMA i potrzebuje najdroższego leku świata, który kosztuję ponad 9 mln zł.

Panu Dawidowi towarzyszy kolega – Remigiusz Wojdacki. Panowie spędzili noc w Kutnie w klasztorze Salezjanów. Jeszcze przed południem w urzędzie miejskim w Łowiczu spotkali się z dziennikarzami lokalnego radia i opowiadali o zbiórce na leczenie dziewczynki. Teraz idą w kierunku Sochaczewa i dalej do Ożarowa Mazowieckiego. – Wspierajcie nas i trzymajcie za nas kciuki – mówi pan Remigiusz.

Na szczęście pogoda jest już dla nich łaskawsza. Przestało padać, co ułatwia pieszą wędrówkę. Część trasy panowie pokonują autostopem. Jutro (26.08.) mają dotrzeć do Warszawy, gdzie ma przyjechać żona pana Dawida z Majeczką. Rodzice planują przekazać list z prośbą o pomoc do Ministerstwa Zdrowia. Mają też zaplanowane kolejne wizyty u specjalistów.

Tymczasem w naszym regionie nie ustają starania o zebranie kolejnych pieniędzy na leczenie dziewczynki. W weekend szykują się dwa wydarzenia.

W sobotę (28.08.) od godz. 16 na charytatywny festyn dla Mai na boisku w Przyprostyni zaprasza sołectwo i Małgorzata Maniecka. W programie animacje dla dzieci, zumba prowadzona przez Maritę Piechowiak, latino pod okiem Pauliny Górskiej i zabawa prowadzona przez DJ Luka. Do tego dmuchane zamki, pyszności do jedzenia, kiermasz książek i wiele innych.

Z kolei w niedzielę (29.08.) Zbąszynecka Hala Sportowa zaprasza na charytatywny turniej piłki nożnej dla Mai. Zagra pięć zespołów – w tym strażacy ochotnicy ze Zbąszynia i Zbąszynka. Liczba wejściówek jest ograniczona, dostępne będą od godz. 13. Początek imprezy o godz. 14. Cena biletów 40 zł.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News