NewsNOWY TOMYŚL

Palma w ogólnopolskich mediach. Burmistrz dla Polsatu: Planowaliśmy palmiarnię1 min na czytanie

News - Palma w ogólnopolskich mediach. Burmistrz dla Polsatu: Planowaliśmy palmiarnię - myregion

Palmą w Nowym Tomyślu zainteresowały się ogólnopolskie media. O nowej atrakcji pisze m.in. Rzeczpospolita. Gazeta wskazuje jednak, że podzieliła ona mieszkańców miasta. – No świetnie, że rośnie i oby rosła jak najdłużej. Niestety, jedna palma nie odwróci uwagi od okropnie dziurawych ulic. Zapraszam na Świerkową, Akacjową, Osiedlową. Praca równiarki niczego tu nie poprawia. Panie burmistrzu, zachęcam do spaceru. To niedaleko Urzędu! Najlepiej też z kamerą – cytuje jedną z mieszkanek ogólnopolski dziennik. 

Rzeczpospolita przypomina, że palmę ma też Warszawa. Podaje, że 15-metrowy daktylowiec kanaryjski jest sztuczny i ma przypominać o tym, skąd wzięła się nazwa jednej z ulic w Warszawie. Bo Aleje Jerozolimskie prowadziły kiedyś do osady Nowa Jerozolima, położonej za dzisiejszym Placem Zawiszy. 

Nowotomyską palmę komentuje dla Polsatu News m.in. rzeczniczka warszawskiego ratusza, Monika Beuth – Lutyk. – Ambitny plan, ale okej. Każdy ma taką palmę, jaka mu wyrośnie – mówi rzeczniczka, nawiązując do materiału Polsatu, gdzie przedstawiono również wypowiedź botaników, w tym Mateusza Muliera. Mówi on, że podobne palmy próbowano uprawiać w Międzyzdrojach, ale skończyło się to niepowodzeniem. Inny specjalista, Łukasz Jachimowski z Ogrodu Botanicznego i Palmiarni w Łodzi radzi z kolei, by na okres jesienno-zimowy przetransportować palmę do oranżerii. 

Co na to burmistrz Włodzimierz Hibner? W materiale Polsatu mówi on, że były plany stworzenia palmiarni. – Teraz nie mamy, ale wszystko przed nami – mówi włodarz Nowego Tomyśla. 

ŁR

Źródło: Rzeczpospolita, Polsat News

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News